Saturday 30 May 2020 | شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲
بازدید: 478

«نه» گفتن را به کودکان آموزش دهید

نوجوانان باید یاد بگیرند در واکنش به خواسته دیگران سریعا هیجانی نشوند و برای حصول اطمینان از عدم بروز رفتارهای پرخطر در این سنین، والدین می بایست از سن دو یا سه سالگی مهارن «نه» گفتن را در فرزندان خود تقویت کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت، پریناز بنیسی، روانشناس تربیتی، در گفتگو با برنامه «یادداشت های روزانه من» شبکه رادیویی سلامت با بیان این مطلب افزود:: مهارت «نه» گفتن از اموری است که باید به فرزندان خود آموزش دهیم.
وی در ادامه به اهمیت یادگیری این مهارت اشاره و بیان کرد: عدم توجه والدین به این مهم موجب می شود فرزندان آنها وارد فضایی شوند که عواقب خوشی به دنبال ندارد.
این روان شناس تصریح کرد: به بیان دیگر، نوجوانی مرحله حساسی است و فرزندان ما به دنبال کسب اطمینان و نشان دادن هویت به دوستان و اطرافیان هستند و به همین دلیل امکان دارد کارهایی انجام دهند که نتایج آن رضایت بخش نیست.
وی متذکر شد: نوجوانان باید یاد بگیرند در واکنش به خواسته دیگران سریعا هیجانی نشوند و برای حصول اطمینان از عدم بروز رفتارهای پرخطر در این سنین، والدین می بایست از سن دو یا سه سالگی مهارت «نه» گفتن را در فرزندان خود تقویت کنند.
این روانشناسی بالینی در پایان اظهارداشت: زمانی که فرزندتان از شما خواسته ای دارد، بلافاصله به آن پاسخ مثبت ندهید. به بیان دیگر، هر اندازه «نه» گفتن در خانواده معقول و متناسب با شرایط اقتصادی و تربیتی خانواده باشد، قطعا بر آینده فرزندان ما تاثیر مستقیم دارد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of