Monday 23 September 2019 | دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
بازدید: 146

نمی‌گذارم کسی به همکارانم بی احترامی کند!/طلب ۹ هزار میلیاردی را بگیریم کارانه را پرداخت می‌کنیم

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سعید نمکی در چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران گفت: ایران با همه جا فرق دارد و من سرباز کوچک نظام سلامت هستم و این کشور قابل قیاس با جای دیگر نیست، گروهی با معطوف شدن به موضوع فرار مالیاتی پزشکان در حال تخریب آنها هستند مگر این موضوع فقط برای پزشکان است ؟ فقط در یک شهر که نام نمی‌برم یک نفر با چند صد میلیارد تومان گردش مالی در سال تنها ۷ میلیون تومان مالیات می‌داد که این غیرمنصفانه است که به پزشکان حمله کنند.
وی افزود: تخریب این سرمایه اجتماعی دلسرد کننده است، به عنوان وزیر محکم ایستاده‌ام و نمی‌گذارم کسی به همکاران پزشک من توهین کند، سال‌ها پیش دکتر فاضل گفت اگر در این گلزار معطر علف هرزی هست باید خودمان آن را از ریشه دربیاوریم، حالا هم اگر می‌خواهیم در بیرون این حرفه افراد متخلف ورود نکنند باید با همکار متخلف برخورد کنیم.
وزیر بهداشت بیان داشت: خودمان باید افراد متخلف را از درون این حرفه بیرون کنیم تا افراد ناپاک وارد این حوزه نشود، امیدوارم با پشتیبانی شما که باعث ارتقای سلامتی مردم کشور هستید بتوانیم از پس این مهم بربیاییم.

جمعیت ۴۰ میلیونی در کمپین کنترل فشارخون
وزیر بهداشت در ادامه درباره کمپین کنترل فشار خون هم گفت: مرحله اول طرح ملی کنترل فشارخون عملیاتی شروع شد و خوشبختانه استقبال خوبی هم از طرف مردم دیدیم. در این مرحله همه رسانه‌ها و بویژه صداوسیما کمک زیادی به ما کردند. در مرحله اول حساس سازی و هوشیارسازی انجام شد و قرار است در این طرح ۴۰ میلیون نفر جمعیت بالای ۳۰ سال را به صورت رایگان تحت پوشش قرار دهیم، ضمن اینکه تمام ارجاع‌های آنها رایگان خواهد بود.
وی ادامه داد: تمام فیدبک و پیام‌های مختلف در زمان‌های مختلف از طریق موبایل برای این خود قابل دریافت خواهد بود. امیدواریم تا پایان طرح یعنی ۱۵ تیرماه بتوانیم ۲میلیون فشار خون را تشخیص و تحت درمان قرار دهیم. نتایج طرح سنجش ملی کنترل فشارخون نیز تا این تاریخ اعلام می‌شود.

طلب ۹ هزار میلیاردی و کارانه پرستاران
وزیر بهداشت در ادامه به کارانه پرستاران اشاره کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی ۹ هزار میلیارد تومان طلب داریم که سعی داریم در اولین فرصت این طلب را تسفیه و کارانه پرستاران را پرداخت کنیم، ضمن اینکه ۹ هزار پست جدید برای اشتغال آنها درنظر گرفته شده که در حال دریافت مجوزها هستیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of