Saturday 25 January 2020 | شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
بازدید: 228

نقش رادیولوژیست‌ها در تشخیص سرطان پستان

سید امین آستانی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، یکی از موادری که رادیولوژیست‌ها در آن نقش اساسی دارند شناسایی سرطان پستان و نحوی مدیریت این بیماری است به این معنا که پس از شناسایی ضایعه غربالگری‌های لازم باید انجام شود.

وی افزود: پس از شناسایی سرطان پستان بنابر تشخیص رادیولوژیست اگر لازم باشد باید نماهای اضافی ماموگرافی انجام گیرد یا بیمار ام آرآی شود.

این متخصص رادیولوژیست عنوان کرد: پس از انجام بیوپسی و تشخیص سرطان بر اساس نوع بازده زمانی تصویر مناسب از بیمار گرفته می‌شود و با انجام رادیولوژی درست درمان مناسب برای بیمار انتخاب می‌شود بنابراین این امر موجب شده تا کمترین هزینه برای سیستم درمانی بیمار و بیمارستان مربوطه در نظر گرفته شود.

آستانی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که ما در جامعه رادیولوژی با آن مواجه هستیم مراجعه بیمار مبتلا به سرطان برای غربالگری با چهار نمای پستان است که نیازمند بود تا برای تشخیص روند بیماری و درمان‌های لازم نماهای جدید گرفته شود اما قوانینی که وجود دارند مانع از این شده تا بنابر تشخیص رادیولوژیست نماهای لازم گرفته شود چراکه این امر نیازمند مراجعه چندین بار به پزشک عمومی یا متخصص است.

وی ادامه داد: برای انجام نماهای جدید غربالگری بیمار باید دوباره به پزشک مراجعه کند و متخصص این درخواست را در دفترچه بیمار بنویسد و دوباره با مراجعه به پزشک رادیولوژیست نماهای جدید از بیماری گرفته شود که هزینه‌های چند برابری را برای بیمار به همراه دارد.

 

خبرنگار: عبدالرضا امیراقبال گیلانی

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of