شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
بازدید: 133

نسبت تخت بیمارستانی به بیمار بسیار نامطلوب است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، احمد حمزه با بیان اینکه به لحاظ شاخص‌های بهداشت ودرمان حتی عقب‌تر از کشورهای همسایه هستیم، گفت: نسبت تخت بیمارستانی به بیمار بسیار نامطلوب و در واقع ۱.۹ درصد به ازای هر هزار نفر جمعیت و بسیار پایین تر از سایر کشورها است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، توزیع تخت بیمارستانی را در کشور بسیار ناعادلانه خواند و افزود:  به صورت جدی می طلبد در مسیر احداث بیمارستان و در اختیار قرار دادن خدمات درمانی مطلوب تر به مردم مناطق محروم گام برداشت.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه کمبود تخت بیمارستانی خدمات رسانی نامطلوب به بیماران را به دنبال دارد، گفت: متاسفانه بیماران در شهرستان های محروم به دلیل کمبود تخت و کمبود امکانات درمانی مجبور هستند برای درمان به مرکز استان یا استان های مجاور مراجعه کنند که هزینه های ناخواسته زیادی را بر گُرده  آنها تحمیل می کند.

حمزه افزود: از سویی ازدحام جمعیت در مراکز درمانی استان ها مشکلات زیادی را برای کادر درمان به وجود می آورد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عملکرد دولت تدبیر و امید در افزایش تخت های بیمارستانی مناسب بوده است، تصریح کرد: نزدیک به ۲۰ هزار تخت بیمارستانی به تخت های بیمارستانی افزوده شده این در حالی است که در گذشته تعداد تخت ها نزدیک به ۸۰ هزار تخت بود.

وی یادآور شد: انتظار می رود تا پایان سال ۹۸ وزارت بهداشت قول خود در رابطه با راه اندازی بیش از دو هزار تخت بیمارستانی را عملی کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of