Saturday 19 October 2019 | شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
بازدید: 366

نبود امنیت شغلی، بیمارستان‌ها را با کمبود پرستار مواجه کرد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد آدابی با اشاره به علت رغبت نداشتن پرستاران بی‌کار برای استخدام در غالب شرکتی، افزود: به قطع و یقین کار شرکتی بدون وجود حداقل امنیت شغلی و داشتن حداقل میزان دستمزد و مسائل بیمه در شان پرستارانی که چندین سال درس می‌خوانند و دوره‌های تئوری و عملی را با همه سختی‌ها و دقت‌هایش می‌گذرانند، نیست.

وی گفت: طبق آخرین اطلاعات آماری جمع آوری شده در سازمان نظام پرستاری، هم‌اکنون ۱۴ هزار پرستار جویای کار در‌ ایران هستند و ‌این در حالیست که طبق آخرین اطلاعات، بیمارستان‌های کشور ۱۰۰ هزار نیروی پرستار کم دارند اما به علت وضعیت جذب شرکتی و مشکلات مالی و نبود جاذبه‌های شغلی، پرستاران تحصیل کرده کشورمان رغبتی برای جذب در مراکز درمانی به صورت شرکتی ندارند.

رییس سازمان نظام پرستاری افزود: همه پرستاران جویای کار و دارای مدرک رسمی‌، جذب بیمارستان‌ها می‌شوند و به خوبی برای همه دردمندان ارائه خدمت می‌کنند.

آدابی همچنین یاد آورشد: با ‌ایجاد جاذبه‌های شغلی پرستاری در بیمارستان‌ها علاوه بر مشغول به کار شدن پرستاران جویای کار می‌توان سالانه با آموزش و جذب هشت الی ۱۰ هزار دانشجوی پرستاری، هم مشکل کمبود نیروی متخصص پرستاری در بیمارستان‌ها رفع شود و هم نگرانی از کمبود نیروهای جوان و پر انرژی از میان برود.(باشگاه خبرنگاران)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of