Tuesday 17 September 2019 | سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
بازدید: 145

مکمل‌های رژیمی برای سلامت جوانان مضر است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از تک تایمز، مصرف قرص های مکمل برای افزایش توان بدنی و تندرستی امروزه میان جوانان در سراسر دنیا طرفدار دارد و بسیاری از این افراد قرص های مذکور را برای کاهش سریع وزن یا تقویت عضلات بدن مصرف می کنند.

اما تحقیقات دانشگاه هاروارد ثابت می کند که قرص های یادشده می توانند مشکلات پزشکی جدی برای مصرف کنندگان ایجاد کنند. بررسی که در این زمینه از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ بر روی افراد حداکثر ۲۵ ساله صورت گرفته، خطرات قرص های یادشده را ثبات کرده و نشان می دهد قرص های مکمل حتی از قرص های ویتامین نیز عوارض و خطرات بیشتری دارند.

۹۷۷ نفر از افراد مورد بررسی در این مطالعه که قرص های مکمل را مصرف کرده بودند با مشکلات مختلف مرتبط با سلامتی مواجه شدند و ۴۰ درصد از کل افراد مورد مطالعه به همین علت مجبور به بستری در بیمارستان شده وحتی برخی از آنها نیز فوت کردند.

در این میان قرص های مکملی که با هدف کاهش وزن، حجیم تر کردن عضلات، پاکسازی پوست و افزایش توان جنسی عرضه می شوند، خطرناک تر از سایر قرص های مکمل بوده و عوارض بیشتری دارند. پژوهشگران به جوانان توصیه می کنند به جای مصرف این قرص ها از ورزش منظم و یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of