Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
بازدید: 642

منع قانونی برای توسعه گردشگری سلامت وجود ندارد

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ تصریح کرد: منع قانونی برای توسعه گردشگری سلامت در کشور وجود ندارد و قوه مقننه نیز در جریان بررسی برنامه ششم توسعه، توجه ویژه‌ای به این بخش داشت.

 

مهندس حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت اذعان داشت: محور گردشگری از ارکان اصلی اقتصاد در کشور است؛ چرا که ایران علاوه بر دارا بودن جاذبه‌های فراوان در این زمینه، از شرایط امنیتی مطلوبی در مقایسه با سایر کشورهای منظقه برخوردار است و همین امر، زمینه را برای جذب بیشتر گردشگر فراهم ساخته است.

فولادگر با اشاره به پیشینه چند هزار ساله فرهنگ غنی ایران، افزود: بیش از ۲۵۰ رشته شغلی به عنوان زیرمجموعه حوزه گردشگری به ثبت رسیده و جاذبه‌هایی از این دست موجب شده ایران به عنوان یکی از کشورهای هدف گردشگران باشد.

وی با بیان این‌که توریسم سلامت از مباحث مطرح در گردشگری است، گفت: توجه به گردشگری، علاوه بر توسعه اقتصادی کشور، موجب افزایش فرصت‌های شغلی، تولید ناخالص ملی و رشد اقتصادی خواهد شد که همواره بر آن تاکید داریم.

فولادگر خاطرنشان کرد: به روز رسانی تجهیزات پزشکی و نیز فراهم ساختن امکانات هتلنیگ و اقامت همراهان بیماری که به عنوان گردشگر سلامت وارد کشور می‌شود، از الزامات توریسم درمانی می‌باشد؛ ضمن این‌که مردم ایران نیز از مزایایی این امر بهره‌مند می‌شوند.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۲۵

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of