Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
بازدید: 539

منتسبان رهبری شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیستند

محمدسیاح؛ خبرنگار مجلس طبنا(خبرگزاری سلامت)، احسان قاضی زاده ‌هاشمی‌ یکی از طراحان این قانون در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن اعلام این مطلب افزود: تمام دستگاه‌های دولتی از جمله صدا و سیما، فدراسیون‌های ورزشی، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصولتی و نیمه دولتی مشمول این قانون هستند.

وی ادامه داد: تمام شهرداران و استانداران هم شامل این قانون هستند استفساریه برای ماندن این شهرداران بازنشسته هم نمی‌تواند مانع مانع آنها در سمت‌هایشان شود مگر اینکه شامل استثنائاتی شوند که در بخش‌هایی تعریف شده است.

قاضی زاده‌هاشمی‌درباره رئیس سازمان صدا و سیما نیز اظهارداشت: رئیس سازمان صدا و سیما براساس اختیارات رهبری در ماده ۱۱۰ قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری انتخاب می‌شود و بر همین اساس هم از این قانون مستثنی است. در مجموع افرادی که براساس حکم مستقیم رهبری انتخاب می‌شوند از دایره شمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان خارج می‌شوند.

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی ‌هم شامل این قانون هستند البته نه در دوران نمایندگی بلکه چنانچه بعد از پایان دوره نمایندگی به سن بازنشستگی رسیده باشند حق ندارند در پست و مقامی‌به کار گرفته شوند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مهلت ۶۰ روزه تا ۲۴ آبان ماه برای استعفا یا تغییر افراد بازنشسته داده شده است هرگونه استنکاف از قانون جرم تلقی و مردم یا کارکنان دستگاه‌ها می‌توانند آن را به مراجع قضایی برای پیگیری ارجاع دهند. ضمن اینکه این اتفاق یک جرم عمومی‌تلقی و در صورتی که حتی کسی شکایتی نکند دادستان می‌تواند راسا این موضوع را پیگیری کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of