Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
بازدید: 180

مناسب‌سازی معابر «انقلاب» برای معلولان در انتظار عزم شهرداری

به گزارش طبنا (خبرگزای سلامت)، زهرا نژادبهرام در مورد سرانجام مناسب سازی محور انقلاب برای تردد معلولان گفت: مناسب‌سازی معابر می‌بایست نه فقط با محوریت معلولین بلکه همه شهروندان کم‌توان باشد چراکه جای سوال است آیا شهروند پیر یا یک کودک می‌تواند از  معابر استفاده کند؟ و قطعا پاسخ منفی است چرا معابر  تهران برای همه گروه‌ها طراحی نشده است.

وی با بیان اینکه معابر تهران تنها برای مردان بالغ و سالم مناسب است، گفت: شهردار باید با عزمی‌ جدی به مسئله مهم مناسب‌سازی معابر برای افراد کم توان ورود کند و این عزم و اراده می‌بایست به زیر مجموعه‌های شهردار تهران نیز ابلاغ شود تا اقدامات اجرایی این مهم انجام شود.

نژادبهرام با بیان اینکه تعجب می‌کنم که برخی‌ها تصورشان بر این است که مناسب سازی یک کار فانتزی و شیک است اما این یک اصل  است تا افراد بتوانند از معابر ساخته شده،  استفاده کنند گفت: بیش از سه ماه است که در جلسه ستاد مناسب سازی معابر تصویب شد که خیابان انقلاب حدفاصل چهارراه ولیعصر(عج) تا میدان انقلاب مناسب سازی شود اما می‌بینیم که این مصوبه در ساختار بوروکراسی شهرداری مانده است.

وی افزود: در بودجه سال آینده ردیفی برای مناسب‌سازی معابر در نظر گرفته شده است که امیدواریم عزم جدی برای جذب و اجرای این مصوبه مهم در شهرداری ایجاد شود. (ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of