Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
بازدید: 191

مشکل نقدینگی برای خرید دارو

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، محمدباقر ضیا گفت: با توجه به مشکلات داروخانه‌ها در تأمین نقدینگی، و رایزنی‌هایی که با سازمان تأمین اجتماعی داشتیم، به تازگی دو ماه از مطالبات داروخانه‌های بخش خصوصی پرداخت شده و مدیران تأمین اجتماعی قول داده‌اند قبل از پایان سال نیز، بخشی از مطالبات معوق داروخانه‌ها را پرداخت کنند.

وی با عنوان این مطلب که مطالبات مرداد و شهریور داروخانه‌ها توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است، افزود: سازمان بیمه سلامت نیز مطالبات مهر داروخانه‌ها را پرداخت کرده است.

ضیا با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت‌های مالی دولت، گفت: داروخانه‌ها با درک این واقعیت، سختی‌ها و مشکلات را تحمل می‌کنند. اما انتظار می‌رود که در روند پرداخت مطالبات داروخانه‌ها تجدید نظر شود.

رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: در حال رایزنی با سازمان تأمین اجتماعی، وزارت رفاه و مجلس شورای اسلامی هستیم که در سال جدید، فکری برای نحوه پرداخت مطالبات داروخانه‌ها بشود. زیرا داروخانه‌ها باید برای خرید دارو نقدینگی داشته باشند.

وی افزود: یکی از خواسته‌های انجمن داروسازان، کاهش تأخیر در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها از سوی سازمان‌های بیمه‌گر است. ما انتظار داریم، پرداخت‌ها برنامه ریزی شده باشد تا داروخانه‌ها بتوانند خرید دارو داشته باشند. (مهر)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of