Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
بازدید: 544

مشاهده بساط دستفروشی در مترو برابر با برکناری رییس ایستگاه است

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، محسن پور سید آقایی در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع کاهش ترافیک و روان شدن ‌آن ‌در سطح شهر اظهار کرد: ترافیک در دو هفته گذشته نسبت به قبل روان تر شده و در برخی از زمان‌ها شاهد کاهش ۴۰ درصدی ورود خودروها بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی‌های انجام شده با اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در مهر ماه نیز شاهد کاهش ترافیک خواهیم بود، افزود: هرچند که بر اساس تجربه هفته اول مهر همیشه روز‌های شلوغ ترافیکی بوده اما امیدواریم بتوانیم شاهد کاهش ترافیک در شهر تهران باشیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه با تاکید بر اینکه روزانه نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر در سامانه تهران من ثبت نام می‌کنند، گفت: نزدیک به ۷۰ هزار نفر از افراد ساکن محدوده طرح کاهش آلودگی هوا نیز مدارکشان تایید شده است.

وی ادامه داد: بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو ثبت نام کردند. پیش بینی می‌کنیم که آمار  به دو میلیون دستگاه خودرو نیز افزایش پیدا کند.

پورسعید آقایی با اشاره به تولید خودرو‌های آلاینده، تصریح کرد: اطلاعات در اختیار سازمان محیط زیست قرار گرفته تا اجازه تولید خودرو‌های آلاینده به شرکت‌های خودروساز داده نشود. اگر خودرویی مشکل آلایندگی داشته باشد معاینه فنی به آن تعلق نمی‌‌گیرد و مشمول جریمه می‌‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به موضوع عدم استفاده از کولر در تاکسی‌های شهری تهران نیز اشاره کرد و گفت: نرخ کرایه تاکسی با ارائه تسهیلات به مسافر است و تاکسیرانان ملزم به رعایت آن هستند. رانندگانی که از کولر وسیله خود استفاده نمی‌کنند، متخلف اند‌.

وی با اشاره به موضوع برخورد با خودرو‌های پلاک مخدوش  بیان کرد: سال گذشته بیش از ۳ هزار خوردرو پلاک مخدوش شناسایی و توسط پلیس توقیف شد.

پورسعید آقایی در خصوص معضل دستفروشی در مترو نیز یادآور شد: در گام اول با دستفروشانی که در خود ایستگاه‌های مترو حضور دارند برخورد خواهیم کرد‌. دستور داده ام تا در صورت مشاهده بساط دستفروشی در ایستگاه، رییس ایستگاه برکنار می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک ادامه داد: مردم برای مقابله با دستفروشان مترو خودشان تصمیم گیر هستند، اگر مردم از دستفروشان خرید کننند امکان مقابله با دستفروشی سخت می‌شود‌.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of