Monday 1 June 2020 | دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
بازدید: 433

مردم برای خرید مسکن عجله نکنند/ حباب قیمت‌ها شکسته می‌شود

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد اسلامیان در نخستین اجلاس مجمع مشورتی روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی‌کلانشهرها و مراکز استان‌ها در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع افزایش قیمت مسکن و مهار نشدن آن، گفت: قیمت مسکن متاثر از جو هیجانی و روانی است که در همه حوزه‌های اقتصادی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه قیمت‌ها در تمام گروه‌های کالا و خدماتی افزایش یافته است، افزود: موضوع گرانی ربطی به بخش عرضه و تقاضا ندارد، افزایش قیمت‌ها به دلیل کاهش و رکود معاملات است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه حباب قیمت در مسکن شکسته شده و در بخش‌هایی به قیمت واقعی خود نزدیک شده است، گفت: به شهروندان توصیه می‌کنم که عجله‌ای برای خرید مسکن نداشته باشند و اجازه دهند که مسکن به قیمت واقعی خود برسد.

اسلامیان ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده از سوی دولت برای قشر هدف (افراد کم درآمد) و با استقبال سازندگان و زمینی که در اختیار ما قرار گرفته تا دو سال آینده بسیاری از متقاضیان مسکن صاحب خانه خواهند شد.

وی با اشاره به تامین منابع مالی برای احداث مسکن، بیان کرد: در کلانشهر تهران رقم وام ۱۶۰ میلیون تومان در شهرهای بزرگ ۱۲۰ میلیون و در سایر شهرها ۱۰۰ میلیون تومان نیز برای تامین مسکن در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی به موضوع بافت‌های فرسوده اشاره کرد و گفت: ما هیچ شرکتی را ملزم به حضور در بافت‌های فرسوده نکرده‌ایم. برای بازآفرینی بافت فرسوده در شهرهای کشور برنامه ای مشخص داریم و استفاده از ظرفیت شوراها و شهرداری در اولویت قرار دارد.

اسلامیان در ادامه با تاکید بر اینکه سالیانه باید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تولید و به افراد ناتوان از تهیه مسکن واگذار شود، افزود: این عدد ۴۰۰ هزار مسکن بر اساس تعداد ازدواج‌های صورت گرفته در هر سال است.

وی به لزوم محدود کردن خودرو محوری در شهرها اشاره کرد و افزود: یکی از شاخص‌های توسعه پایدار، کاهش خودرو محوری است به همین منظور باید ایجاد شرایطی مناسب و استفاده کمتر از خودرو در راستای حفظ محیط زیست اقداماتی صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید برای جاده‌های ورودی به شهرهای بزرگ نیز اقداماتی صورت گیرد، گفت: ۶۰ درصد تلفات در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد به همین دلیل باید اصلاحاتی در این خصوص انجام دهیم. متاسفانه مجوزهای زیادی توسط دهیاری‌ها و شوراهای محلی صادر شده که چهره ورودی شهرها را زشت و ناهنجار کرده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of