۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲

محل ساماندهی دستفروشان ۱۰ قدم بالاتر از چهار راه ولی‌عصر

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، امیر فتاحیان مدیرعامل شرکت شهربان حریم‌بان شهر تهران در خصوص ساماندهی دستفروشان گفت: در راستای محور خیابان ولیعصر دو نقطه در ضلع شمال و جنوب چهارراه ولیعصر با همکاری شهرداری منطقه ۶ و ۱۱ برای ساماندهی در نظر گرفته‌ایم. پلیس و شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران در این زمینه ورود داشته و این طرح آغاز شد.

وی با بیان اینکه برخی از این دستفروشان افغانستانی هستند، گفت: این دستفروشان برای افراد سودجو فعالیت می‌کردند و با حضور نیروی انتظامی‌محل را ترک کردند.

وی با بیان اینکه برخی دستفروشی‌ها توسط کسبه صورت می‌گرفت، گفت: برخی از کسبه از فضای مقابل مغازه خود برای دستفروشی استفاده می‌کردند.

فتاحیان با بیان اینکه ۴۰ درصد دستفروشان مستحق هستند گفت: کمیته استحقاق‌سنجی در دو منطقه ۶ و ۱۱ شکل گرفته و افراد مستحق را شناسایی کرده‌ و به آنها اجازه دستفروشی در برخی نقاط داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهربان حریم‌بان شهر تهران با بیان اینکه فعلاً فضایی در خیابان ولیعصر به این افراد تعلق داده‌ایم،‌گفت: این طرح تا عید نوروز انجام می‌شود و این اقدام به منظور آزادسازی معابر صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه فضایی که برای دستفروشان در چهارراه ولیعصر در نظر گرفته‌ایم،‌گفت: ۱۰ قدم بالاتر از چهارراه این فضا تعبیه شده و دستفروشان در آنجا اسکان دارند و تأکید می‌کنم ما دستفروشان را جمع نمی‌کنیم بلکه آنها را ساماندهی می‌کنیم.

وی در خصوص وضعیت دستفروشان بعد از عید نوروز گفت: سعی ما بر ساماندهی این افراد است و کمیته استحقاق‌سنجی باید با دقت بیشتری افراد را شناسایی کند و برای آنها روز‌بازار، شب‌بازار و پارکینگ‌بازارها را باید احیا کنیم و تأکید حناچی شهردار تهران و یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران بر ساماندهی دستفروشان است.

فتاحیان اضافه کرد: حدود ۳۰۰ دستفروش مستحق داشته‌ایم که به آنها ۲۰۰ نقطه در ضلع شمال میدان و بیش از ۱۰۰ نقطه در جنوب چهارراه برای آنها در نظر گرفته شده است هر غرفه ۷ تا ۷.۵ متر است و دو دستفروش می‌توانند در آنجا فعالیت کنند.

مدیرعامل شرکت شهربان حریم‌بان شهر تهران در خصوص دستفروشان خارجی گفت: برخی دستفروشان کارت اقامت ندارند و برای شبکه‌های سودجو کار می‌کردند و آنهایی که کارت اقامت دارند، برای این شبکه‌هاکار نمی‌کردند.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای برخورد با شبکه سودجو گفت: پلیس ۲۹ نفر آنها را شناسایی کرد و جا دارد از همکاری سردار رحیمی‌و سردار بیات شکر کنم برخی از افراد سودجو با عربده‌کشی و قداره‌کشی فعالیت می‌کردند که آنها را دستگیر کردند کسبه هم همکاری خوبی داشته و سدمعبر را در این مسیر برطرف کردیم.

فتاحیان با تأکید بر این موضوع که کسبه حق ندارند معابر را مسدود کنند گفت:‌شرکت ساماندهی مشاغل بر اساس بند یک ماده ۵۵ می‌تواند با آنها برخورد و مغازه‌شان را پلمب کند.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of