Tuesday 17 September 2019 | سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
بازدید: 734

محصولات تراریخته صرفاً با برچسب به فروش برسند

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی اکبری در رابطه با وضعیت محصولات تراریخته و تاثیر آن بر سلامت انسان، گفت: به دلیل شفاف نبودن ضرر‌ها و مزیت‌های محصولات تراریخته، نحوه واردات، تولید و فروش آن‌ها در برنامه ششم توسعه به صراحت مشخص شده است.

وی با بیان اینکه فروش محصولات تراریخته تنها با برچسب و اتیکت مجاز است، افزود: این محصولات موافق و مخالف بسیار زیادی دارد، بر همین اساس مقرر شد محصولات تراریخته صرفاً با برچسب به فروش برسند، تا مصرف کننده از تراریخته بودن محصول آگاه شود و حق انتخاب برای استفاده کردن و یا نکردن آن داشته باشد.

این نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه محصولات تراریخته از عوامل اصلی شیوع سرطان و بیماری‌های گوارشی و کبدی است، اظهار کرد: محصولات ارگانیک و طبیعی از سلامت بیشتر برخوردار هستند، از طرفی تولید این محصولات با شرایط جغرافیایی ایران نیز سازگار است، اما میزان تولید محصولات ارگانیک در کشور پاسخگوی تمام نیاز جامعه مصرفی نیست.

وی با تاکید بر اینکه تقاضا برای استفاده از محصولات ارگانیک روز به روز رو به افزایش است، افزود: باید بستر و فضای تولید گسترده محصولات ارگانیک را در کشور فراهم کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، بابیان اینکه استفاده از محصولات شیمیایی و تراریخته سلامت مردم را به خطر می‌اندازد، اظهار کرد: باید از تولید محصولات غیر طبیعی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازد جلوگیری شود،  شاید تولید ارزان محصولات کشاورزی در کوتاه مدت به لحاظ اقتصادی به صرفه باشد اما در دراز مدت به دلیل افزایش  بیماری‌های ناشی از مصرف همین محصولات، هزینه‌ی بسیار زیادی به دولت وارد می‌شود. از این رو  هزینه پیشگیری کمتر از درمان است، بنابراین دستگاه‌های مسئول توجه ویژه به این موضوع داشته باشند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of