Sunday 15 September 2019 | یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
بازدید: 139

مجلس پیگیر تسهیل شرایط خانه‌دار شدن مردم است

حسین‌ هاشمی‌تختی در گفتگو با طبنا (خبرگزاری سلامت) درباره وضعیت تامین مسکن مردم گفت: این بحث در کمیسیون عمران مطرح شده است، وزیر راه و شهرسازی قبلی هم به کمیسیون دعوت شد تا درباره سوالات ما در این حوزه پاسخ دهد که چرا به مسکن مهر نپرداخت و به جای آن موضوع مسکن اجتماعی را مطرح کرد و این بحث هم بی‌نتیجه ماند و باعث شد تا مردم به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر با درآمدهای روبه پایین نتوانند خانه‌دار شوند.

وی ادامه داد: قرار بر این شد تا وزارت راه و شهرسازی طرحی را با همکاری بانک مسکن ارائه دهد، وزیر جدید راه و شهرسازی یعنی آقای اسلامی‌هم در جلسه رای اعتماد و هم بعد از آن قول داده به وضعیت مسکن مهر بپردازد. ضمن اینکه بابت مشکلات مردم در این بخش از آنها عذرخواهی هم کرد.

هاشمی‌تختی اضافه کرد: تسهیلاتی را هم بانک مسکن به مردم می‌دهد باعث نمی‌شود تا مردم خانه‌دار شوند، قرار شد تا بسته حمایتی مناسبی تهیه شود تا بتوانیم قدرت خرید مردم را افزایش دهیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به طرح مالیات بر خانه‌های خالی گفت: تعدای از مردم خانه ندارند و تعداد زیادی خانه خالی وجود دارد، برهمین اساس طرحی در مجلس ارائه شده تا بر خانه‌های خالی مالیات وضع شود تا حداقل یا مجبور به اجاره دادن شوند یا بفروشند تا قیمت‌ها ثابت بماند یا حداقل افزایش نداشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سامانه‌ای برای شناسایی خانه‌های خالی وجود دارد یا نه، اینطور پاسخ داد: متاسفانه سامانه دقیقی در این حوزه نداریم و این یکی از نقاط ضعف ما هم همین است. این اطلاعات باید کامل شود و بدانیم که مثلا چه تعداد خانه خالی در چه مناطقی وجود دارد تا بتوانیم کنترل دقیق‌تری بر بازار مسکن داشته باشیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of