Wednesday 23 October 2019 | چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
بازدید: 250

لیزر درمانی باید به دست افراد توانمند صورت بگیرد

دکتر زهره نیک‌بخت در گفت‌وگو با طبنا (خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب و تاکید بر اینکه لیزر انقلابی در پزشکی بود، افزود: لیزر یکی از روش‌های درمان در بخش‌های مختلف از جمله انواع جراحی‌ها، چشم پزشکی، سلامت و زیبایی و پوست است.

وی ادامه داد: حوزه پوست لیرز شاید کاربرد بیشتری داشته باشد، در درمان‌ها سرطان‌ها، انجام عمل زیبایی، رفع چروک پوست، کلاژن سازی، رفع موهای زائد و … واقعا باید توسط شخصی که با تجربه است و علم این کار را دارد مورد استفاده قرار گیرد.

نیک‌بخت تاکید کرد: لیزر اگر توسط افراد متخصص مورد استفاده قرار نگیرد عوارض بسیار زیادی می‌تواند متوجه افراد شود و این آسیبی است که متاسفانه در دسترسی افراد ناآگاه به این فناوری باعث شده تا برخی از نیازمندان به استفاده از آن دچار آسیب‌های بعضا جبران‌ناپذیری شوند.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه نیازی نیست در همه موارد مراجعه بیماران از لیزر استفاده شود، گفت: معمولا برای درمان هر بیماری یا عارضه‌ای که بیماری از آن شکایت دارد ابتدا روش درمان دارویی استفاده می‌شود و اگر درمان مورد نظر حاصل نشد در نهایت لیزر برای درمان فرد به کار برده خواهد شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of