۰۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

لزوم مدل لباس ایرانی-اسلامی با توجه به سلیقه روز

زهرا ساعی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت درباره ایجاد نمایشگاه‌های مد و حجاب ایرانی- اسلامی و ارتباط آن با ترویج عفاف و حجاب، اظهار کرد: برپایی همچین نمایشگاه‌هایی بسیار می‌تواند در ترویج عفاف و حجاب موثر باشد. من نیز در این نمایشگاه‌ها شرکت می‌کنم، ولی این نمایشگاه‌ها باید به‌روزتر، جوان پسندانه‌تر و متنوع‌تر شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: کما اینکه به نسبت ۱۰ سال گذشته که این نمایشگاه‌ها برپا می‌شد، خیلی بهتر شده است چون من جزء کارگروه مد و لباس هستم. با توجه به اینکه به نسبت سابق خیلی بهتر شده است اما جای کار بیشتری دارد. ما باید طراحان جوان خودمان را که ایده‌های خوبی دارند، شناسایی کنیم و این فضا را به آنها بدهیم که تولید و توزیع کنند.

ساعی با تاکید بر اینکه ما باید جایگزین مدهای خارجی در کشور داشته باشیم، تصریح کرد: همیشه نمی‌توانیم سلبی عمل کنیم و باید جایگزین داشته باشیم و مدل لباس ایرانی اسلامی مرتب و منظم با سلیقه جوانان و به‌روز داشته باشیم طوری که حفظ حجاب و پوشیدگی هم داشته باشد. در این زمینه خیلی جای کار وجود دارد و کمبودها زیاد است.

وی خاطر نشان کرد: خانواده‌ها می‌توانند با شرکت در این نمایشگاه‌ها احتیاجات خود را خریده یا سفارش دهند. با این حال می‌توانیم بیشتر از اینها عرضه لباس به سبک ایرانی اسلامی داشته باشیم، اما در این حوزه غفلت شده و باید بیشتر کار کنیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of