Thursday 20 February 2020 | پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
بازدید: 207

لزوم بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز در حوزه تفکیک و جمع‌آوری پسماند

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، شهربانو امانی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت‌: امروز گزارشی از مشاهدات خود در روز سه‌شنبه به عنوان «کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو» از طریق حمل و نقل عمومی را در این جا ارائه می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه وضعیت ارائه خدمات اتوبوس‌های شرکت واحد مناسب است، گفت‌: مجبور شدم صبح با تاکسی به نخستین ایستگاه اتوبوس‌های تندرو خودم را برسانم چراکه فاصله خانه تا ایستگاه کمی زیاد بود. زمانی که خواستم سوار اتوبوس شوم فاصله سکو تا اتوبوس به قدری زیاد بود که قطعا سالمندان و معلولان نمی‌توانند سوار اتوبوس شوند. لذا باید در خصوص فاصله استاندارد سکو تا اتوبوس نیز چاره‌اندیشی شود.

امانی در ادامه‌ به نحوه آبیاری فضای سبز در شهر تهران اشاره کرد و افزود: هنگامی که به میدان امام خمینی(ره) رسیدم دیدم علی‌رغم اینکه از تکنولوژی‌های روز برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود اما تا جنوب میدان آب سرازیر شده است.

وی در خصوص نحوه جمع‌آوری پسماندها از سطح شهر تهران نیز به عنوان یکی دیگر از مشاهدات خود هنگام استفاده از مترو، خاطر نشان کرد: هنگام استفاده از مترو در ایستگاه نواب که مدت زیادی از این ایستگاه برای سوار شدن به مترو استفاده می‌کردم، سه سطل زباله با سه رنگ متفاوت برای تفکیک زباله وجود داشت، اما متاسفانه سطل‌ها پر شده بود و زباله‌ها در حال‌ بیرون ریختن بودند. این وضعیت نشان می‌دهد که ما در ۱۵ ماه گذشته کار مناسب و موثری انجام نداده‌ایم و حتی اوضاع از گذشته نیز بدتر شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تاکید بر این که یکی از وظایف مهم مدیریت شهری این است که بتواند با بهره‌گیری از استارت‌آپ‌ها، ظرفیت جمع‌آوری زباله را به صورت مکانیزه محقق کند، افزود: در حال‌ حاضر در حوزه حمل و نقل عمومی ۷۰ واگن مترو در گمرک خاک می‌خورد و باید تمهیداتی اندیشیده شود تا این واگن‌ها ترخیص شوند. همانطور که دولت یارانه اتوبوس را پرداخته است امیدواریم یارانه مترو نیز پرداخت شود. (فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of