Monday 27 January 2020 | دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
بازدید: 124

لزوم انجام لیزر توسط متخصصین خبره هر رشته

رئیس شبکه ملی تحقیقات لیزر پزشکی کشور با اشاره بر لزوم انجام لیزر توسط متخصصین خبره در هر رشته هشدار داد: انجام لیزر توسط افرادغیرمتخصص عوارض جبران ناپذیری به دنبال دارد.

 

دکتر محمدرضا رزاقی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت اظهار داشت: تمام بیماری ها با لیزر درمان پذیر نیستند و در هرکاری که انجام جراحی امکان پذیر نباشد همیشه لیزر قابل استفاده نیست.

وی ادامه داد: بحث لیزر در انجام اقدامات زیبایی جایگاه وسیعی در کشور یافته است نظیر کاشت مو، موهای زائد، رنگ پوست و حتی چاقی و لاغری و… بنابراین شاید به همین دلیل افراد غیر پزشک هم وارد این عرصه شوند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تأکید کرد: در این زمینه لازم است چارچوبی توسط مراجع ذی ربط لحاظ شود، این در حالی است که متأسفانه در اکثر آرایشگاه های بانوان از لیزر استفاده می شود.

وی خاطرنشان کرد: شرکت ها نباید به غیر از پزشکان به سایر افراد لیزر بفروشند، قدر مسلم باید چارچوب هایی مشخص شود که لیزر یک وسیله بسیار حساس و مستلزم به استفاده صحیح می باشد و در غیر این صورت عوارض بسیار جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

رزاقی یادآورشد: لیزر در رشته های مربوطه باید توسط متخصصین خبره و باتجربه به کار گرفته شود.

وی توصیه کرد: افرادی که بر این باروند لیزر برای درمان بیماری آنها مفید است به طور حتم به متخصص آن رشته مراجعه نمایند و برای پرداخت مقداری هزینه کمتر به افراد غیرمتبحر و نا آشنا با لیزر مراجعه نکنند زیرا تبعات زیادی گریبان گیر آنها خواهد شد و هیچ کسی هم پاسخگو نخواهد بود.

رئیس مرکز تحقیقات لیزر درعلوم پزشکی اذعان داشت: لیزر در رشته های مختلف پزشکی مانند چشم پزشکی، ارولوژی، پوست، دندانپزشکی، زنان، جراحی، ارتوپدی، جراحی اعصاب و… به عنوان یکی از مراحل درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: لیزر برای تشخیص برخی از بیماری ها هم مورد استفاده قرار می گیرد خوشبختانه این امر در کشور همانند سایر کشورهای پیشرفت دنیا به سرعت در حال طی شدن است.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۱۰۰

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of