Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
بازدید: 297

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری هنوز بی‌تکلیف است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را مطالبه جدی پرستاران دانست و از شورای عالی بیمه تقاضا کرد آن را هر چه سریع تر تعیین تکلیف کند.

به گزارش خبرگزاری سلامت از خانه ملت، محمدنعیم امینی فرد با یادآوری اینکه طبق برنامه ششم دولت مکلف به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است، گفت: با اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بخشی از مشکلات پرستاران حل شده و عدالت در پرداخت ها را نیز به دنبال خواهد داشت بنابراین نیاز است شورای عالی بیمه هر چه سریع تر آن را تعیین تکلیف کند.

نماینده مردم ایرانشهر با تاکید بر اینکه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مطالبه جدی پرستاران است، تصریح کرد: تا زمانی که خدمات توسط شورای عالی بیمه قیمت گذاری نشود تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و بیمه ها آن را به رسمیت نمی شناسند.

ارزش گذاری خدمات پرستاری در منزل گامی مهم و جدی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ارزش گذاری خدمات پرستاری در منزل را گامی مهم و جدی در جهت کاهش بار بیمارستان ها و مراکز درمانی دانست و افزود: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به نفع مردم و بیمه ها بوده و هزینه درمان را کاهش می دهد زیرا مردم خدمات ارزان و با کیفیت دریافت کرده و بیمه ها نیز هزینه کمتری در قبال خدمات ارائه شده به مردم پرداخت می کنند از سویی این امر برون سپاری و اشتغال زایی پرستاران را نیز به دنبال دارد.

وی در رابطه با علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از گذشت ۱۰ سال، گفت: برخی از صندوق های بیمه ای در مرز ورشکستگی بوده و از نظر مالی توان تامین هزینه اجرای این قانون را نداشتند البته با توجه به اینکه مجلس در برنامه ششم دولت را مکلف به اجرای قانون مذکور کرده بنابراین وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه باید نسبت به اجرای آن اقدام کنند تا بخشی از مشکلات پرستاران رفع شود

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of