Sunday 19 January 2020 | یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۵
بازدید: 188

فوق تخصص قلب اطفال از انگلیس:غربال‌گری‌ راهکار مقابله با بیماری‌های قلبی مادرزادی است

فوق تخصص قلب اطفال از انگلیس گفت: برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی مادرزادی، به غربال‌گری‌های دقیق نیاز است.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از آستان‌نیوز، دکتر شکیل قریشی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: برخی از بیمارانی که عمل قلب باز را انجام می‌دهند، هر ۱۰ یا ۱۵ سال یک بار نیاز به عمل ترمیمی دارند اما همان‌طور که در هشتمین کنگره بین المللی قلب عروق رضوی مطرح شد، با انجام اعمال مداخله‌ای نظیر «دریچه ونوس پی» احتمال نیاز این افراد به عمل‌های ترمیمی کاهش می‌یابد.
وی افزود: این روش مداخله‌ای که در این کنگره مطرح شد، در نقاط دیگر جهان مانند آمریکا و اروپا انجام نمی‌شود و قرار است در آینده مطالعات موردی آن در اروپا انجام شود.
دکتر قریشی همچنین از ابتلای جوانان به بیماری‌های قلبی اظهار تأسف کرد و افزود: سیستم قلبی در انسان ‌های سالم اهمیت فراوانی دارد و نقص آن به دلیل ناموزونی‌های الکتریکی در قلب به وجود می‌آید که یافتن این ناموزونی‌ها بسیار کار سختی است.
وی تأکید کرد: این امر نیاز به غربال‌گری‌های پیشرفته و دقیق را بیش از پیش ضروری می‌کند و بهتر است خانواده‌هایی که در آن‌ها سابقه ابتلا به بیماری قلبی وجود دارد، پیش از اقدام به بارداری و پس از تولد فرزند خود به‌ویژه در دوره نوجوانی و جوانی آزمایشات لازم را انجام دهند.
دکتر قریشی بیان کرد: اگر با چنین آزمایشاتی از ابتلا به بیماری‌ قلبی جنینی مطلع شویم، به راحتی می‌توانیم برنامه درمانی آن جنین را طراحی کرده و حتی از قبل از تولد وی، بیماری‌اش را کنترل کنیم.
لازم به یادآوری است، بیمارستان فوق تخصصی رضوی تا کنون بیش از ۹۰ کنگره علمی در سطح ملی و بین‌المللی تدارک دیده و در حال حاضر، میزبان هشتمین کنگره‌ی قلب و عروق رضوی است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of