Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
بازدید: 770

فعالیت ۶٠ طرح دانش بنیان در حوزه دارو

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، پیمان صالحی درباره طرح‌های دانش بنیان حوزه سلامت اظهار کرد: معاونت علمی‌فناوری ریاست جمهوری در حوزه سلامت طرح‌های دانش بنیان بسیاری دارد که برخی از این طرح‌ها در غالب طرح‌های کلان حوزه سلامت هستند.

وی با اشاره به طرح‌های کلان حوزه دارو و تجهیزات پزشکی معاونت علمی‌فناوری ریاست جمهوری گفت: معاونت علمی‌فناوری ریاست جمهوری در حوزه دارو ۶٠ طرح دانش بنیان داریم که دارو و مواد اولیه وارداتی را تشکیل می‌دهند همچنین ٣٠ طرح دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی در دست اجرا داریم.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: طرح‌های کلان معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری سبد دارو و تجهیزات پزشکی دارند که این طرح‌ها ۵٠٠ میلیون تا ۵٠٠ میلیارد تومان ممکن است رنج ارزشی و هزینه‌ای داشته باشند.

صالحی با بیان اینکه ما به این سیدعلی طرح‌های کلان سلامت، دارو یا تجهیزات پزشکی می‌گوییم، اظهار کرد: ستاد بیوتکنولوژی معاونت علمی‌ فناوری ریاست جمهوری افزون بر طرح‌های کلان ملی، طرح‌های متعددی با بخش خصوصی قرارداد بسته است تا بتواند این طرح‌ها را به سرانجام برساند و کشور از این طرح‌ها بی نیاز شود.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: در گذشته ما به دنبال تولید محصول بودیم و سپس به دنیا بازاریابی و فروش محصول می‌رفتیم اما اکنون این رویه تغییر کرده است و هر طرح که قرارداد آن منعقد می‌شود بهره بردار و خریدار طرح مشخص است و تا زمانی که وزارت بهداشت طرح را تایید نکند نمی‌تواند واردات محصول مشابه را متوقف کند.

صالحی گفت: بسیاری از طرح‌های دانش بنیان را هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت پیش خرید می‌کند تا بتوانیم از تولید داخل حمایت کنیم البته مراقب هستند که رامتین به کسی داده نشود.(باشگاه خبرنگاران)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of