Friday 28 February 2020 | جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
بازدید: 116

فضای مجازی فرصت است نه تهدید

معاون ساماندهی امور جوانان اظهار داشت :جامعه جوان امروز بیشترین زمان خود را در فضای مجازی سپری می کند که این خودمی تواند فرصت و شتاب دهنده توسعه باشد .

به گزارش خبرگزاری سلامت محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان در دومین جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی جوانان با بیان اینکه باید در حوزه آسیب های اجتماعی جوانان اقدامات فوق العاده ای را تعریف کنیم، افزود: از نمایندگان دستگاه های همکار می خواهیم در موضوع آسیب های اجتماعی جوانان مبنای برنامه ریزی را اقدامات جاری قرار ندهند ، بلکه مبنا را انجام اقدامات فوق العاده و ویژه مبتنی بر شرایطی که در ان هستیم، قرار بدهند.


دبیر ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با تاکید بر گسترش ضریب نفوذ فضای مجازی گفت: جامعه جوان امروز بیش ترین سطح ارتباطیش در فضای مجازی است. حتی در دور ترین و کم بهره ترین مناطق هم موبایل، اینترنت، امکانات ارتباطی و تعاملی وجود دارد و جامعه امروز در فضای مجازی در حال شکل گیریست. فضای مجازی می تواند هم فرصت ها و هم  تهدیدهای زیادی ایجاد کرده و این ابزار را هم به ابزاری تخریبی و یا ابزاری موثر در جهت سازندگی بدل سازد.


رستمی با بیان ضرورت قابلیت اجرای طرح ها در بستر فضای مجازی تصریح کرد: برای اینکه سرعت طرح هایمان را بالا ببریم باید اجرای آن را در بستر فضای مجازی ببینیم ، چرا که نوآورانه است و هم افزایی ایجاد می کند و از طرف دیگر مشارکت اجتماعی را افزایش می دهد.

معاون ساماندهی امور جوانان اظهار داشت :جامعه جوان امروز بیشترین زمان خود را در فضای مجازی سپری می کند  که این  خودمی تواند فرصت و شتاب دهنده توسعه باشد .
وی با اشاره به تاثیر گذاری آسیب های اجتماعی از طریق فعالیت های تبلیغی و ترویجی بر جوانان افزود: اگر ورودمان را از طریق فضای مجازی تعریف کنیم جزء اقدامات فوق العاده موثر در حوزه مقابله با  آسیب های اجتماعی خواهد بود. باید در زمینی حضور داشته باشیم که جوانان حضور دارند.


در ابتدای این نشست که با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار شد داوود نوری دبیر کارگروه آسیب های اجتماعی جوانان از تغییر نام و موضوع فعالیت کارگروه آسیب های اجتماعی دختران جوان به کارگروه آسیب های اجتماعی جوانان خبر داد و افزود: اولویت فعالیت این کارگروه آسیب های اجتماعی جوانان بخصوص دانش آموز و دانشجو است.


نوری در ادامه به توضیح پیرامون رویکرد کار گروه آسیب های اجتماعی جوانان پرداخت وتاکید کرد: رویکرد ما در این کارگروه پیش گیری از آسیب های اجتماعی در بین جوانان است که این رویکرد بر مبنای پیشگیری اولیه و پیشگیری ثانویه استوار است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of