Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
بازدید: 338

فرسوده بودن اتوبوس، نداشتن معاینه فنی و قصور پیمانکار؛ دلایل اصلی واژگونی‌اند

محمدسیاح: خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سیدکاظم دلخوش اباتری درباره گزارش رئیس دانشگاه آزاد و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: متاسفانه با توجه به بازدید به عمل آمده بعد از سانحه همان تجربه تلخ و شرایط دراین دانشگاه ادامه دارد، به نوعی که نسبت به ایجاد گارد ریل اقدامی‌‌نشده و امکاناتی نیز برای دانشجویان تعبیه نشده است.

وی اضافه کرد: آقای تهرانچی درخصوص این حادثه اذعان داشته که این مکان برای دانشگاه در نظر گرفته نشده، در حالی که ۳۵ سال است که دانشگاه علوم و تحقیقات در این مکان ایجاد و دانشجویان در حال تردد هستند.

وی افزود: دانشگاه آزاد بیشترین هزینه را برای دانشجویان ایجاد می‌‌کند و پرداختی دانشجو و درآمد دانشگاه نیز مشخص است، بنابراین انتظار است که در این شرایط از اتوبوس‌های فرسوده و با مشکل بیمه و قطعات استفاده نشود، زیرا امکانات فعلی در خور و شأن دانشگاه آزاد و حق دانشجویان نیست.

میلیاردها تومان هزینه تله کابین دانشگاه آزاد شده ولی بلااستفاده مانده است

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس نیز با اشاره به قرائت گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در صحن علنی پیشین مجلس گفت: اگرچه برخی شبهه درست کردند که مدیریت فعلی دانشگاه آزاد در حال رفسنجانی زدایی از دانشگاه است اما امیدواریم این روند را محقق شده نبینیم و مدیریت دانشگاه در این خصوص شبهه زدایی کند.

وی اضافه کرد: گزارش جامعی آماده و به مواردی همچون فرسوده بودن اتوبوس، نداشتن معاینه فنی و قصور پیمانکار اشاره شده که مسئولان دانشگاه آزاد و پیمانکار باید در این خصوص پاسخگو باشند. مردم باید بدانند مجلس فقط گزارش می‌‌دهد اما دستگاه پیگیری کننده، قوه قضائیه است.

وی همچنین با اشاره به هزینه گزافی که برای تله کابین واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد پرداخت شده، تاکید کرد: میلیاردها تومان برای آن تله کابین هزینه شده ولی بلااستفاده است لذا مسئولان فعلی دانشگاه آزاد باید پاسخگو باشند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of