Monday 23 September 2019 | دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
بازدید: 132

غربالگری، سرطان را در کشور کنترل می‌کند

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، اصغر سلیمی‌ درباره وضعیت غربالگری بیماری سرطان در کشور گفت: پروسه درمان بیماری سرطان نیازمند برنامه ریزی پزشکی همسو با آزمایشات منظم و مدون است بنابراین باید درمان سرطان در کشور به سمتی هدایت شود که تمام اقشار جامعه توان پوشش هزینه‌های درمانی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه پیشگیری از درمان در بیماری سرطان  باید در اولویت قرار بگیرد، تصریح کرد: تشخیص زود هنگام سرطان با اجرایی طرح کامل پزشک خانواده امکانپذیر است.

وی ادامه داد: غربالگری سرطان در اولویت برنامه‌های وزارت بهداشت و درمان در سال ۹۸ قرار بگیرد زیرا بهبودی بیمار مبتلا به سرطان با مرحله تشخیص بیماری ارتباط مستقیمی‌ دارد بنابراین باید سرعت عمل حرف اول را در درمان بیماری سرطان بزند.

سلیمی‌ با بیان  اینکه جلوگیری از عود سرطان نیازمند حمایت‌های مالی و فرهنگی دولت است، افزود: غربالگری بیماری سرطان  توسط پزشک خانواده و سیستم ارجاع عملیاتی شود تا بتوان هزینه‌های درمان سرطان را در کشور کنترل کرد.

وی ادامه داد: در طرح تحول سلامت تلاش بر این بود که بیماران دغدغه‌ای جز طی مراحل درمان را نداشته باشد تا بتوانند فارغ از فشارهای اقتصادی و مالی پروسه درمانی شان را طی کنند اما هزینه‌های سنگین  درمان، فشارهای اقتصادی به بیماران خاص به خصوص بیماران سرطانی وارد کرده است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه کنترل هزینه‌های درمانی ارتباط  مثبت با پیشگیری بیماری قبل از درمان دارد، یادآورشد: بسیاری از بیماری‌های را می‌توان قبل از حاد شدن، وضعیت بیماری شناسایی کرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of