Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۵
بازدید: 148

عفونت گوارشی علت فوت سه بیمار دیالیزی/ منشا عفونت ارتباطی به بخش دیالیز ندارد

رئیس بیمارستان سینای کارون در استان خوزستان گفت: در این بیمارستان سه بیمار بخش دیالیز به فاصله یک روز از یکدیگر فوت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از وزارت بهداشت سید صاحب حسینی نژاد در خصوص جزئیات حادثه مرگ تعدادی از بیماران بخش دیالیز بیمارستان سینای کارون گفت: این بیمارستان ۸۵ بیمار دیالیزی دارد که به صورت یک روز در میان به این مکان مراجعه می کنند و در سه شیفت کاری مورد درمان قرار می گیرند.

 

وی افزود: روز دوشنبه هفته قبل (چهارم مردادماه) در شیفت صبح و بعد ازظهر مثل همیشه بخش دیالیز در حال خدمات رسانی به بیماران بوده است و همه بیماران آن روز با وضعیت سلامتی خوب از بخش مرخص شده اند ولی ۲۴ ساعت بعد، پنج نفر از آنها با علایم تب، اسهال خونی، تهوع و استفراغ به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده اند.

 

حسینی نژاد ادامه داد: این بیماران با تابلوی عفونت روده ای بستری شدند و در عین حال بخش دیالیز ما همزمان و بدون انقطاع در حال خدمات رسانی به بیماران بود و مشکلی برای سایرین پیش نیامده است.

 

رئیس بیمارستان سینای شهرستان کارون تصریح کرد: در همان زمان یک نفر با رضایت خود از بیمارستان مرخص شد ولی چهار نفر دیگر تحت درمان و مراقبت قرار گرفتند ولی روز چهارشنبه یک نفر از آنها فوت کرد و پنج شنبه و جمعه نیز هر روز یک نفر فوت کرد و تعداد این فوتی ها متاسفانه به سه نفر رسید و اعلام فوت چهار نفر صحت ندارد.

 

حسینی نژاد در خصوص بیماران فوتی نیز گفت: یک مرد ۴۰ ساله، یک مرد ۶۰ ساله و یک خانم ۵۰ ساله فوتی های این بیمارستان را تشکیل می دهند.

 

وی توضیح داد: همزمان با مراجعه بیماران به اورژانس بیمارستان و هنگامی که متوجه شدیم همه مراجعه کنندگان دیالیزی هستند، اقدام به نمونه برداری از تمام وسایل و تجهیزات بخش دیالیز کردیم ولی هیچ مشکلی در این خصوص مشاهده نشد هر چند جواب قطعی فردا اعلام می شود.

 

حسینی نژاد در خصوص اینکه گفته می شود بیماران به علت مصرف غذای بیمارستان به این وضع دچار شده اند نیز گفت: این موضوع نیز نمی تواند صحت داشته باشد زیرا همه بیماران بیمارستان از غذای بیمارستان استفاده می کنند و غذای بخش دیالیز در مکان دیگری تهیه نمی شود به همین دلیل اگر غذای بیمارستان مشکل دارد باید سایر بیماران بخش های دیگر نیز دچار مشکل می شدند.

 

رئیس بیمارستان سینای اهواز بیان کرد: اتفاقا بخش دیالیز این بیمارستان از مجهزترین بخش های دیالیز خوزستان است زیرا در چهار ماه گذشته به صورت کامل نوسازی و تجهیز شده است .

 

حسینی نژاد تاکید کرد: قطعا مشکل بیماران فوتی از دستگاه های بخش دیالیز نبوده زیرا همه آنها در سلامت کامل از بیمارستان مرخص شده اند و ۲۴ ساعت بعد از آن با این مشکل مواجه شده اند.

 

وی تاکید کرد: این بیماران به علت عفونت روده ای فوت کرده اند و احتمال اینکه به وسیله یکی از بیماران به این مشکل دچار شده باشند وجود دارد ولی به زودی علت اصلی اعلام می شود ولی به مردم اطمینان می دهیم که این بیمارستان با مشکل خاصی در این خصوص مواجه نیست .

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of