Sunday 15 December 2019 | یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
بازدید: 290

عصاره زندگی استاد یلدا عشق ورزی و محبت به دیگران بود

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم تشییع پیکر زنده یاد، استاد فقید، دکتر علیرضا یلدا گفت: استاد یلدا یکی از برجسته‌ترین اساتید دانشگاه علوم‌پزشکی تهران محسوب می‌شوند که قریب به ۶٠ سال در این دانشگاه به تعلیم دانشجویان پزشکی مشغول بودند.

وزیربهداشت افزود: دکتر یلدا از حیث شان و مرتبه‌علمی از شاخص‌ترین چهره‌های پزشکی محسوب می‌شوند و تقریبا تمام جامعه پزشکی به نوعی ایشان را استاد خود می‌دانند.

هاشمی گفت: این استاد گرانقدر در شب یلدا به رحمت ایزدی پیوستند و در عین حال، حاصل و عصاره زندگی‌شان که آمیخته به تعالیم پربار دروس طب و اخلاق، عشق‌ورزی و محبت به دیگران بود را به جای گذاشتند، محبت بی‌دریغ به مردم، همواره مورد تاکید ایشان بود، چراکه معتقد بودند، انسان در لباس مقدس پزشکی باید به مردم بی‌دریغ عشق بورزد، زیرا پزشکی تنها یک علم یا مهارت نیست، بلکه محبت به بیمار از وظایف پزشک است که این بهترین درسی بود که همواره به شاگردانشان تاکید می‌کردند.

وزیربهداشت با بیان اینکه امیدواریم شاگردان خوبی باشیم و به مردم ایران خوب خدمت کنیم، خاطرنشان کرد: استاد یلدا تمام‌شدنی نیست، امثال دکتر یلدا در جامعه پزشکی بازهم داریم و باید هنرمند باشیم تا آنها را کشف کنیم و به وجودشان افتخار کنیم.

هاشمی گفت: استاد یلدا تمام زندگی خود را صرف آموختن و آموزش‌دادن کرد، به طوری که یک چهره بین‌المللی محسوب می‌شود و در زمینه بیماری‌های عفونی جزو پیشکسوتان این رشته هستند، پزشکان ایرانی در داخل کشور و خارج از مرزها که در رشته عفونی تحصیل کرده‌اند، شاگردان ایشان محسوب می‌شوند.

وزیربهداشت تصریح کرد: استاد یلدا یک انسان کامل و نافع برای کشور و مردم هستند، این آرزوی هر انسانی است که مفید باشد و دکتر یلدا از این جنس بود.

هاشمی در پایان تاکید کرد: در جامعه پزشکی یلداهای فراوانی وجود دارد که گمنام هستند و پیدا و پنهان به مردم خدمت می‌کنند که به تمام آنها افتخار می‌کنیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of