Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
بازدید: 156

عرضه گوشت نیمایی در فروشگاه‌ها

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، همزمان با افزایش قیمت گوشت در بازار، دولت تصمیم به مداخله در بازار گرفت و از طریق عرضه گوشت با قیمت دولتی تلاش کرد بازار را مدیریت کند.

گوشت‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده بودند، از طریق فروشگاه‌های زنجیره ای که مسئول توزیع گوشت تنظیم بازاری بودند، بین مردم توزیع شد.

ولی از چند روز قبل رسماً فروش گوشت تنظیم بازاری در این فروشگاه‌ها متوقف شد. مشاهدات میدانی تسنیم از سطح شهر حکایت از آن دارد که به تازگی برخی از فروشگاه‌های زنجیره ای با درج اطلاعیه ای با این مضمون که ” در این فروشگاه گوشت تنظیم بازاری توزیع می‌شود” نسبت به فروش گوشت تنظیم بازاری اقدام می‌کنند اما قیمت فروش این گوشت‌ها با دور قبل تفاوت دارد.

فروشگاه‌ها می‌گویند: دور جدید فروش گوشت تنظیم بازاری در حالی آغاز شده که این گوشت‌ها با ارز نیمایی وارد شده اند و طبیعتاً گرانتر از گوشت‌هایی هستند که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شدند.

بنابراین زین پس گوشت تنظیم بازاری با ارز نیمایی در فروشگاه‌های زنجیره ای توزیع می‌شود. برخی از این فروشگاه‌ها اعلام کرده‌اند که از اول اردیبهشت گوشت تنظیم بازاری با ارز نیمایی فروخته می‌شود.

کسب اطلاع تسنیم حکایت از آن دارد که گوشت گوساله تنظیم بازار که یکی از شرکت‌ها قبلاً با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد کرده بود هنوز در بازار هست ولی تا ۵ روز دیگر قطع می‌شود.توقف واردات گوشت قرمز با ارز ۴۲۰۰ تومانی غیر قانونی است(تسنیم)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of