Sunday 15 September 2019 | یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
بازدید: 576

عادت‌های بدی که موجب سرطان در زن‌ها می‌شود

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی میل، محققان با بررسی سبک زندگی زنان به این نتیجه رسیدند که با تغییر عادت‌های زیر می‌توان از ابتلا به سرطان در آنها پیشگیری کرد ( البته این سبک را نیز به زندگی مردها هم تعمیم داده و معتقدند که مردها هم با ترک این عادات می‌توانند از سرطان دوری کنند.)

الکل

در بررسی‌های مختلف مشخص شده، الکل سالانه مسئول ۳ درصد ابتلا به سرطان در زنان بریتانیاست.  نوشیدنی‌های الکلی حاوی ماده شیمیایی “استالدهید” هستند که به دی ان ای بدن صدمه ای دایمی‌می‌زند و در ضمن سطح هورمون‌های خاصی مانند، استروژن در بدن زنان را بالا برده و آنها را در خطر ابتلا به سرطان پستان قرار می‌دهند. همچنین نوشیدن الکل به کبد نیز صدمه زده و منجر به تولید تومورهای سرطانی می‌شود.

دوری از فیبر

مصرف فیبر فراوان می‌تواند مواد زاید را از بدن سریع تر خارج کند. مواد زاید حاوی عوامل سرطان زا هستند و تاجایی که می‌توان باید آنها را سریع تر از بدن خارج کرد. در ضمن باکتری‌هایی که فیبر را تجزیه می‌کنند، موجب تولید ماده ای می‌شوند که از تشکیل تومور در روده بزرگ و راست روده پیشگیری می‌کند.

مصرف گوشت فرآوری شده

به این نوع گوشت، موادی افزوده می‌شود که سرطان زا هستند. در واقع برخی از این مواد در روده تجزیه شده و به سلول‌های روده صدمه زده و فرد را به سرطان روده مبتلا می‌کنند.

دوری از ورزش

ورزش می‌تواند مقدار هورمون استروژن و انسولین خون را کاهش دهد. افزایش این هورمون‌ها در بدن زنان، آنها را به سرطان پستان و رحم مستعد می‌کند. همچنین داشتن زندگی فعال، از التهاب درون روده کاسته و مواد زاید را زودتر از بدن خارج می‌کند. در ضمن وزن فرد را در وضعیت مناسب قرار می‌دهد.

مترجم: نادیا زکالوند

 

 

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of