Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵
بازدید: 320

طرح ملی قدمگاه عشق، مصداق واقعی همبستگی، محبت و مهرورزی است

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر با ارسال پیامی به طرح ملی قدمگاه عشق گفت: این طرح مصداق واقعی تقویت روحیه همبستگی، محبت، مهرورزی، همکاری و تعاون است.

به گزارش خبرگزاری سلامت، حجت الاسلام والمسلمین معزی در ارتباط زنده تلفنی با اجتماع عاشقان هشتمین اختر تابناک آسمان امامت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در طرح ملی قدمگاه عشق که در مسیر پیاده روی به موکب رباط خاکستری رسیده بودند با بیان این مطلب گفت: این حرکت بزرگ فرهنگی، از آنجا که آمیخته به عشق و محبت به آستان مقدس امام رضا (ع) است ماندگارترین و اثرگذارترین حرکت فرهنگی است.

وی  با تجلیل و قدردانی از برگزار کنندگان این حرکت بزرگ فرهنگی در کشور، اهمیت اندیشه در سیره ائمه معصومین علیهم السلام را چراغ هدایت زندگی کنونی بشریت برشمرد و افزود : همین که امروز عده ای جوان خداجو، پاکدل، متدین و ارزشی که ملبس به لباس خدمت بی منت هلال احمرند و با حضور در این طرح، رنج پیاده روی طولانی را به جان می خرند، خود می تواند شروعی برای تدبر و تفکر در سیره امامان(ع) باشد.

حجت الاسلام و المسلمین معزی در ادامه این ارتباط تلفنی ضمن بیان حمایت از این طرح فرهنگی تصریح کرد: این طرح در لایه های اجتماعی نیز ابعاد گسترده ای دارد که از مهمترین آنها می توان به تحکیم بخشیدن اخوت و برادری اسلامی در میانه ارتباطات دوستانه در طول سفر و همچنین ایجاد شور و نشاط معنوی در بین جوانان اشاره کرد.

وی خطاب به جوانانی که در این طرح، مسیر قدمگاه حضرت امام رضا (ع) از نیشابور تا حرم مطهر این امام همام در مشهد را پیاده طی می کنند گفت : بدانید که این قدم ها چون آمیخته به عشق و علاقه به خاندان عصمت و طهارت و وجود پر برکت حضرت امام رضا(ع) است، به سوی بهشت بوده و برای دنیا و آخرت شما سودمند خواهد بود، ان شا الله.

نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر با تاکید مجدد بر لزوم ترویج اینگونه مسائل فرهنگی– اجتماعی به تبیین نقش هدایت محوری این طرح پرداخت و افزود: البته این حرکت زیبا می باید با اطلاع رسانی کامل و اجمالی زمینه ساز انعکاس ابعاد حساس فرهنگی-مذهبی و جایگاه عمیق مسائل دینی در قلوب جوانان باشد.
وی با تاکید بر گسترش فعالیت های فرهنگی در جمعیت هلال احمر و با اشاره به حمایت های همه جانبه حوزه نمایندگی ولی فقیه از اینگونه فعالیت ها گفت: این مجموعه آماده است با امکانات محدود خود هرگونه همکاری و پشتیبانی لازم برای برگزاری هرچه بهتر برنامه های فرهنگی در این جمعیت را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین معزی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این برنامه فرهنگی گفت: فرهنگ‌سازی نیازمند تفکر، نگاه عمیق، برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن ابعاد روانشناختی و اجتماعی است و از مدیران ومسئولین هلال احمر خواست تا با حمایت های بیش از پیش از فعالیت های فرهنگی، در نهادینه ساختن اصالت های اسلامی در بین اعضای جوان این مجموعه بزرگ و نیز در جامعه سهیم باشند.

یادآور می شود، طرح ملی قدمگاه عشق در دهه کرامت از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، سازمان جوانان هلال احمر و با همکاری جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی برگزار میشود و در این طرح جوانان عضو هلال احمر مسیر قدمگاه امام رضا (ع)در نیشابور تا حرم مطهر این امام همام را پیاده طی می کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of