Sunday 20 October 2019 | یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
بازدید: 225

طرح تحول سلامت با کمترین تدبیر اجرا شد/ وضعیت پرستاری در کشور بحرانی است

به گزارش خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر‌ محمد شریفی‌مقدم با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه دولت مکلف است قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را اجرایی کند ولی متاسفانه این مسئله هنوز تحقق نیافته است، افزود: از تصویب طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری ۱۲ سال می‌گذرد در صورتی که هنوز اقدام کارشناسی در این زمینه صورت نگرفته ولی همه بهانه‌ها برطرف شده و دستور رؤسای مختلف جمهور در این زمینه اعلام شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ سال است که معوقات برخی پرستاران از حوزه وزارت بهداشت پرداخت نشده، افزود: به طور مثال پرستاری که فروردین امسال اضافه کار داشته هنوز در اسفند ماه قرار داریم و معوقاتش پرداخت نشده است. همچنین در ارتباط با پرداخت در حوزه سلامت ما پیشنهادات جدیدی داده‌ایم و اعلام کردیم بهترین روش پرداخت همان حقوق ثابت است که در کشورهای مختلف نتیجه مؤثری داشته است و بر اساس این روش مطابق با مدرک تحصیلی و سابقه کار پرداخت انجام می‌شود لذا پیشنهاد ما به دولت پرداخت حقوق ثابت است و این مسئله علاوه بر حفظ کرامت جامعه پزشکی و پرستاری سبب ارائه بهتر خدمات به مردم می‌شود.

معاون سازمان نظام پرستاری عنوان کرد: طرح تحول سلامت با کمترین تدبیر کارشناسی و تحمیل هزاران میلیارد تومان انجام شد و اکنون همه می‌دانند این طرح شکست خورده است و از طرفی امسال هیچ پرستاری استخدام نشد لذا وضعیت پرستاری در کشور بحرانی است و این مردم هستند که آسیب می‌بینند.

شریفی‌مقدم با اشاره به اینکه حقوق ثابت در نظام سلامت، همه مشکلات این حوزه را رفع خواهد کرد، افزود: این مسئله سبب شفافیت می‌شود و کیفیت ارائه خدمات به مردم را ارتقا می‌دهد. همچنین همه گرفتاری‌های وزارت بهداشت سر پول است که اگر این پول حذف شود و حقوق ثابت در نظام سلامت جا باز کند مشکلات ما رفع خواهد شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of