Monday 27 January 2020 | دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
بازدید: 327

ضعف در حوزه کشاورزی را منکر نمی‌شویم/ بانک‌ها و خزانه پول گندم‌کاران را نمی‌دهند

محمدسیاح، خبرنگار مجلس طبنا(خبرگزاری سلامت): محمود حجتی که امروز برای پاسخ به سوال نماینده مردم گنبدکاووس درباره اعتراض به عدم وجود سیاست‌های شفاف در وزارت جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس حاضر شده بود، افزود: در وزارت جهاد کشاورزی سیاست‌ها مشخص است و مدعی این نیستم که در مجموعه اجرایی ضعف نداریم.این موضوع را هم اذغان داریم که با اقدامات انجام شده مشکل کشاورزان به طور کامل رفع نشده اما در موضوع مهمی مثل آب در چند سال گذشته دوران طلایی‌ای داشته‌ایم که این نتیجه با حمایت‌ها و روش‌های مختلفی که به کار گرفته شد، است.

حجتی تصریح کرد: در طول چند سال گذشته افزایش راندمان آبیاری از ۳۹ به ۴۴ درصد رسیده که این افزایش پنج درصدی اقدام مناسبی محسوب می‌شود، یعنی از ۷۰ تا ۸۰ میلیارد مترمکعب حدود چهار میلیارد مترمکعب صرفه جویی شده یا بهبود آبیاری داشته‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره مطالبات گندم‌کاران نیز اظهار داشت: هر ماه آیین‌نامه اجرایی پرداخت مطالبات گندم‌کاران را به دولت می‌دهیم، اما باید توجه داشت که یارانه را به نان می‌دهیم ولی به غلط فکر می‌کنیم یارانه به گندم‌کاران پرداخت می‌شود.

وی ابزار امیدواری کرد: دولت بتواند با وسعت بیشتری منابع را در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار دهد البته پیش‌بینی اعتبار و تهیه آیین‌نامه انجام شده اما بانک‌ها و خزانه در پرداخت تعلل می‌کنند.

حجتی گفت: مقداری از اعتبارات گندم‌کاران به تبصره مربوط به یارانه‌ها اختصاص یافته و در تلاشیم تا کسری‌های موجود برای رفع مشکلات آنها به زودی تامین و اختصاص یابد.

وی در ارتباط با اراضی تداخلی منطقه و منابع طبیعی افزود: درباره ماده ۵۶ اختلافات زیادی است که ۱۶ هزار هکتار از اراضی که سند آنها به نام دولت بود در کمیسیون ماده واحده با همکاری دستگاه قضایی و بهره برداری پس از بازخوانی نقشه‌ها به مردم واگذار شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of