شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
بازدید: 209

شکایت پرستاران از تامین اجتماعی در دیوان عدالت

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)سعید آرایش در در خصوص معوقات پرستاری گفت: سازمان تامین اجتماعی از سال ۸۸ افزایش حقوق و حق جذب برای پرستاران اجرایی نکرده است و چاره ای جز شکایت به دیوان عدالت اداری ندارند .

رئیس نظام پرستاری زرند افزود: بی عدالتی در پرداخت‌ها و معوقات در جامعه پرستاری باعث بی انگیزگی شده و به عنوان مشکلی جامعه پرستاری محسوب می‌شود.

رئیس نظام پرستاری زرند در خصوص صلاحیت حرفه ای پرستاران تصریح کرد: صلاحیت حرفه ای در تمامی‌حرفه‌ها توسط سازمان صنفی آن حرفه اعطا می‌شود بنابراین برای پرستاران نیز شایسته است که سازمان نظام پرستاری به عنوان ارگان صنفی این پروانه را به پرستاران اعطا کند .

وی با بیان این که وزارت بهداشت خود به عنوان متولی آموزش محسوب می‌شود ، تاکید کرد: اگر این پروانه توسط وزارت بهداشت اعطا شود به نوعی کار خود را تایید خواهد کرد و در این صورت این عمل کاملا اشتباه است و پرستاران باید توسط یک نهاد خارج از آموزش مورد آزمون قرار گرفته و صلاحیت آنها تایید گردد.

وی خاطر نشان کرد: طبق تفاهم نامه وزارت بهداشت با سازمان نظام پرستاری اعطای این پروانه توسط سازمان نظام پرستاری قابل قبول خواهد بود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of