۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶

شکوه حضور پرشور زایران ایرانی در مراسم دعای کمیل در مدینه منوره

دلی که در چشمه محبت اهل بیت زلال و پاک شده باشد؛ طعم ایمان و صفای معنویت را می چشد و می یابد.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری سلامت جای جای مدینه چشمه محبت و بوستان یقین است چه حرم شریف پیامبر که مدفن پاک آخرین رسول الهی است؛ چه قبرستان بقیع که مزار چهار امام معصوم و تعداد بسیاری از بزرگان و مجاهدان صدر اسلام است؛ چه دامنه کوه احد که میدان حماسه حمزه سید الشهداء و شهدای دیگر است وچه مساجد و اماکن دیگر که هر کدام صفحاتی از تاریخ نورانی صدر اسلام را در خویش دارد.

 

آنچه در مدینه برای شیعیان بسیار عزیز است دو نقطه است حرم پیامبر و بقیع و آنچه دل و جان شیفتگان عترت و پیامبر را صفا می دهد زیارت است و نماز جماعت در مسجدالنبی و دعا و مناجات با خالق یکتا.

 

اما دعای کمیل صحنه دیگری از تجلی شورانگیزترین نجواهای عاشقانه است که در آستان ربوبی انجام می گیرد.

 

هرچند امسال دعای کمیل در هتل های محل استقرار ایرانیان برگزار شد؛ اما جابجایی در برگزاری محل آن هرگز باعث نشد از شور و نجواهای عاشقانه زایران باخالق خویش بکاهد.

 

پنجشنبه شب و همزمان با اولین شب جمعه از حضور زایران ایرانی در مدینه منوره، نخستین دعای کمیل با حضور گسترده و پرشور زایران ایرانی کشورمان از سوی بعثه مقام معظم رهبری در هتل های محل استقرار زایران برگزار شد و ایرانیان باردیگر صحنه هایی به یادماندنی و شورانگیز از این آیین عبادی ثبت وضبط کردند.

 

بسیاری از زائران در حالی ندای یارب یارب یارب را سر دادند که این روزها میهمان رحمه للعالمین، نبی مکرم اسلام(ص) و دخت گرانقدر ایشان حضرت فاطمه سلام الله علیها هستند.

 

عاشقان و دلباختگان اهل بیت (ع)‌ در کمال تضرع چنین زمزمه کردند که «اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ سُؤَالَ خَاضِعٍ مُتَذَلِّلٍ خَاشِعٍ أَنْ تُسَامِحَنِی وَ تَرْحَمَنِی وَ تَجْعَلَنِی بِقِسْمِکَ رَاضِیاً قَانِعاً وَ فِی جَمِیعِ الْأَحْوَالِ مُتَوَاضِعاً» خدایا! از تو درخواست می کنم، درخواست بنده اى فروتن، خوار و افتاده، که با من مدارا نمایى و به من رحم کنى و به آنچه روزی ام نموده ای خشنود و قانعم بدارى و در تمام حالات در عرصه تواضعم بگذارى.

 

هتل های “‌مکارم بلازا “‌؛ ” گلدن تولیپ “‌؛ ” مراج طیبه “‌ از جمله هتل هایی بود که امشب شاهد حضور عاشقانی شد که خالصانه و بی ریا خالق خویش را خواندند و چه دعاهایی که امشب به برکت وجود پیامبر(ص) و اهل بیت معصومش مستجاب شد.

 

به گزارش سلامت در سایر هتل های محل استقرار ایرانیان نیز آیین های دعای کمیل با شور و حال خاصی برگزار شد.

 

مداحان و ذاکرین خاندان اهل بیت(س) ‌نیز در مراسم دعای کمیل در هتل ها با اشاره به تقارن برگزاری نخستین دعای کمیل زایران در مدینه منوره با سالروز ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) ‌به مدیحه سرایی در مدح آن امام همام پرداختند.

 

مراسم دعای پرفیض کمیل در هتل های یادشده؛ ‌با دعا برای تعجیل در ظهور امام زمان(عج )‌، ‌سلامتی رهبر معظم انقلاب و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی به پایان رسید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments