Monday 1 June 2020 | دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
بازدید: 485

شش دلیل سرگیجه و روش‌های درمان آن

به گزارش طبنا ( خبرگزاری سلامت) از دیلی‌میل، سرگیجه دلایل مختلفی دارد که با تشخیص آنها می‌تواند به راحتی درمان شود. در ادامه به شش علت سرگیجه و روش‌های درمان آن اشاره شده است:

فشارخون پایین

وقتی فشار خون به زیر ۶۰/۹۰ میلیمتر جیوه می‌آید، احتمال اینکه فرد به سرگیجه مبتلا شود، بسیار زیاد است. کم آبی و عوارض جانبی برخی داروها یا حتی خوردن غذای سنگین، با فرستادن خون به سمت روده‌ها می‌تواند موجب فشار خون پایین شود. با تغییر رژیم غذایی سالم و مصرف به اندازه آب و همچنین ورزش می‌توانید تا حد زیادی از ابتلا به فشار خون پایین پرهیز کنید.

کم آبی

کم آبی با علایمی مانند تشنگی مفرط، خستگی، تیرگی ادرار، پوست و دهان خشک، سردرد و سرگیجه و تنفس تند خود را نشان می‌دهد. مصرف به‌تدریج و منظم روزانه ۳ لیتر آب می‌تواند از ابتلا به کم آبی و سرگیجه ناشی از آن پیشگیری کند.

مشکلات گوش داخلی‌

عدم تعادل و سرگیجه و وزوز گوش خبر از بیماری گوش داخلی می‌دهد. این بیماری می‌تواند فرد را به سرگیجه مبتلا کند. با رفتن نزد پزشک و تجویز دارو در کنار محدود کردن مصرف نمک، کافئین، الکل و سیگار می‌توان این نوع سرگیجه را درمان کرد.

 سرگیجه وضعیتی حمله‌ای خوش‌خیم

این بیماری وضعیتی است که در آن بیمار به محض تکان دادن سر خود، دچار سرگیجه کوتاه مدت می‌شود. این بیماری با تجویز دارو توسط پزشک درمان خواهد شد.

اضطراب

گاهی اوقات وقتی فرد دچار حملات شدید اضطراب می‌شود، سرگیجه به سراغ او می‌آید. از علایم این نوع سرگیجه می‌توان به ترس، اضطراب، عرق کردن، تهوع، لرزش و تپش شدید قلب اشاره کرد. با استفاده از روش‌های توصیه شده برای کنترل اضطراب می‌توانید از این نوع سرگیجه رها شوید.

میگرن

افراد مبتلا به میگرن، به ویژه میگرن به همراه اختلال حسی بینایی( اورا)، دچار سرگیجه می‌شوند. برای درمان این سرگیجه باید با استفاده از مسکن‌هایی چون استامینوفن، آسپرین و یا ایبوپروفن، میگرن را درمان کرد.

مترجم: نادیا زکالوند

 

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of