Tuesday 17 September 2019 | سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
بازدید: 106

سیل کمک های مردمی به سیل زدگان

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علیرضا عسگریان درباره کمک‌هایی که تاکنون به مناطق سیل‌زده از سوی مردم به کمیته امداد پرداخت شده است، گفت: تاکنون ۱۴۷ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم به مناطق سیل‌زده بوده است که ۴۵ میلیارد تومان آن نقدی است.

وی با اشاره به اینکه کمک‌های شایسته‌ای از سوی مردم در حال انجام است، گفت: حادثه بزرگ و عظیمی ‌در کشور اتفاق افتاده که اکثر نقاط کشور را نیز دربرگرفته است. بحران دو مرحله دارد یک کمک‌های اولیه‌ای است که به آسیب‌دیدگان می‌شود و پرهزینه‌ترین مرحله آن بعد از حادثه است که خانه مردم، وسایل آن باید کاملاً بازسازی شود و زیرساخت‌ها را تأمین کنیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی‌کمیته امداد گفت: کمیته امداد ۲۰ هزار مسکن را تعهد ساخت و ترمیم داده است و پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۱۰ هزار مسکن نیاز به ساخت کامل داشته باشد و امکان افزایش آن نیز وجود دارد.

عسگریان گفت: از ملت شریف و عزیز ایران درخواست مشارکت داریم و دعوت می‌کنیم در این کار خیر حضور داشته باشند چراکه ابعاد آسیب‌ها و خسارت‌ها وسیع است.

وی گفت: تجهیزات، لوازم زندگی و مایحتاج آسیب‌دیدگان در حادثه زلزله گران است و مردم باید به همنوعان خود کمک کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی‌کمیته امداد گفت: با توجه به حادثه سیل در اقصی نقاط کشور قطعاً به مددجویان کمیته امداد نیز افزوده خواهد شد چرا که مردم زمین‌های کشاورزی، دام و زندگی خود را از دست داده‌اند و ما نیز موظفیم تعدادی از آنها را تحت پوشش قرار دهیم.

عسگریان خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکاری ما به صورت مسجدمحور دایر هستند و مردم می‌توانند کمک‌های خود را از طریق مساجد نیز به مناطق سیل‌زده ارسال کنند.

مردم خیر و نیکوکار می‌توانند با شماره‌گیری کد #۹۹*۸۸۷۷* یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰  و یا شماره حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی ایران با شماره سیبای ۰۱۰۳۳۳۳۳۳۳۰۰۰ در بازسازی منازل تخریب شده در سیل و تهیه اقلام ضروری سیل‌زدگان مشارکت کنند.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of