شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
بازدید: 100

سوءمدیریت، ویران کننده تر از سیل بود

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی ابراهیمی درباره تصرف حریم رودخانه بویژه در شهرهای شمالی  توسط برخی افراد خاص افزود: متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که یکسرى افراد خاص، سواحل شمالى را تحت تصرف خود درآورده‌اند و این در حالی است که دریا و سواحل جزء انفال محسوب می‌شود و مربوط به  تمام  مردم  این مرزو بوم است.

وی با بیان اینکه وزارت کشور، قوه قضاییه، قوه مقننه  الزامی‌ است که با اراده جدی با  افرادی که به حریم رودخانه با ساخت و ساز تجاوز کردند، برخورد کند، تصریح کرد: متاسفانه در جاده شمال با توجه به عدم برخورد قانونى مناسب شاهد تبعیضات فراونى در زمینه تجاوز به حریم رودخانه هستیم.

ابراهیمی‌ افزود: سیل به ما ثابت کرده است که سوءمدیریت اصلى ترین عامل بروز و افزایش خسارت‌ها بوده است و از همین رو نباید همه چیز را به حساب حوادث غیرمترقبه بگذاریم بلکه بسیاری از افزایش خسارت‌‌های ناشی از سیل برگفته از  سوءمدیریت است بنابراین تکرار چنین فاجعه‌ای به هیچ وجه ممکن قابل بخشش نیست.

وی تصریح کرد: سازمان منابع طبیعى و وزارت نیرو باید با اراده جدی از حریم رودخانه محافظت کنند زیرا استفاده از منابع طبیعی حق مسلم تمام شهروندان است و نباید اجازه داد برخی افراد با سوء استفاده به حریم رودخانه تجاوز کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of