Sunday 15 September 2019 | یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
بازدید: 114

سعید قاسمی‌باید پاسخ قانع‌کننده‌ای به محاکم قضایی دهد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی اصغر پیوندی با انتقاد از اینکه در فضایی که خدمت رسانی هلال احمر بسیار گسترده بود و این مهم مورد تاکید تمامی‌مقامات ارشد کشور قرار گرفت سعید قاسمی‌در مورد استفاده از پوشش هلال احمر در جریان جنگ بوسنی اظهاراتی را مطرح کرد، گفت: این در حالی است که چنین موضوعی به هیچ وجه مورد تایید نیست و با اجازه هلال احمر نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه ما بر اساس کنوانسیون ژنو و اساسنامه سازمان حق دخالت و ورود در کارهای نظامی‌و امنیتی را نداریم، افزود: با توجه به اقرار این فرد در استفاده از لباس هلال احمر به عنوان پوشش از وی به صورت رسمی‌شکایت کردیم البته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌نیز از ایشان شکایت کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: امیدواریم این فرد بتواند پاسخ قانع کننده ای به محاکم قضایی دهد و در غیر این صورت باید پاسخگوی اعمال خود باشد.

پیوندی با بیان اینکه ما باید به فکر حفظ منافع ملی باشیم، تصریح کرد: هلال احمر جمعیت امدادی و بشردوستانه است و در مسائل نظامی، جنگی و امنیتی دخالت نمی‌کند و در هر شرایطی خارج از قوم، قبیله و نژاد به تمامی‌آدم‌ها کمک می‌کند.

وی با یادآوری اینکه وظیفه هلال احمر نجات جان انسان‌ها، امدادرسانی و جلوگیری از مصدومیت‌ها است، گفت: متاسفانه آقای قاسمی‌به این موضوع توجهی نکرده و اظهارات خلاف واقع وی دستاویزی برای رسانه‌های خارجی شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه هلال احمر متعلق به مردم و جزئی از منافع ملی و حاکمیت است، افزود: ما باید در جهت اعتبار و حیثیت آن تلاش کنیم؛ ما بر اساس وظایف خود به فدراسیون جهانی و صلیب سرخ به صورت رسمی‌اعلام کردیم چنین اظهاراتی صحت ندارد و دخالتی در امور نظامی‌نداشتیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of