Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
بازدید: 305

سرعت در حرکت نیاز سوزاندن کالری بیشتر در پیاده‌روی

دکتر فاطمه میرزایی در گفت‌و با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه برای سوزاندن کالری بیشتر در پیاده‌روی باید چند نکته مهم راه درنظر بگیریم، افزود:  پیاده رویای که تمام مدت با گام‌های یکنواخت انجام شود کالری کمتری مصرف می‌کند. به جای اینکه در پیاده روی سرعت ثابت و گام‌های یکنواخت داشته باشید، سه دقیقه آهسته راه بروید و سپس به مدت سه دقیقه سرعت خود را افزایش دهید و دوباره آهسته راه بروید.

وی ادامه داد: سرعت در گام تند باید به حدی باشد که نتوانید به راحتی صحبت کنید. در این سه دقیقه بر روی حرکات خود تمرکز بیشتری داشته باشید. می‌توانید این دوره‌های سه دقیقه‌ای آهسته-سریع را تا پنج مرتبه تکرار کنید تا کل زمان پیاده روی شما ۳۰ دقیقه باشد. این کار باعث می‌شود که کالری بیشتری بسوزانید و به علاوه میزان تحمل پذیری و استقامت خود را نیز افزایش دهید.

میرزایی با اشاره به اینکه راه رفتن بر روی شن نسبت به سطوح صاف دیگر ۵۰% کالری بیشتری می‌سوزاند، اضافه کرد: در مقایسه با پیاده‌روی بر روی سطح خیابان و سنگفرش‌ها، پیاده‌روی بر روی شن کالری بیشتری مصرف می‌کند. اگر به ساحل دریا دسترسی ندارید، راه رفتن بر روی خاک‌های نرم و حتی برف را امتحان کنید. پیاده روی بر روی هر سطح نرمی که پای شما کمی در آن فرو رود نسبت به سطوح صاف کالری بیشتری مصرف می‌کند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه موسیقی نیز در بهبود این روند موثر است، گفت: مطالعات نشان می‌دهند که افرادی که هنگام ورزش کردن به موسیقی‌های دارای ضرباهنگ ورزشی گوش می‌کنند سخت‌تر و طولانی‌تر از افرادی که بدون موسیقی ورزش می‌کنند به فعالیت می‌پردازند.

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of