Saturday 30 May 2020 | شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
بازدید: 334

سامانه ۱۹۰ همواره در دسترس بیماران است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، قاسم جان بابایی روز پنج شنبه درباره نظارت بر بیمارستان‌های دولتی و مشکل پیش آمده اخیر در مورد نبود بالش در بیمارستان رودان که با واکنش وزیر بهداشت همراه شد، گفت: مشکلاتی از این دست خیلی شایع نیست. در سفر اخیر وزیر بهداشت به استان کرمان تقریباً از تمام مناطق جنوب و شرق این استان بازدید کردیم و مشکلاتی مانند کمبود بالش، پتو و لباس بیمار خیلی شایع نیست.

وی ادامه داد: تنها جایی که در سفر اخیر این مشکل وجود داشت، بیمارستان شهرستان رودان بود و بقیه جاهایی که بازدید کردیم، مشکلات مشابه این مورد دیده نشد که این مورد در بیمارستان رودان با واکنش صحیح وزیر بهداشت همراه شد.

معاون وزیر بهداشت درباره تشکیل شورای نظارت بر خدمت رسانی به بیماران نیز بیان کرد: قرار نیست درباره مشکلاتی مانند کمبود بالش و لباس در این شورا تصمیم گیری شود، بلکه مسائل کلان‌تر سلامت مانند خطاهای پزشکی در این شورا مطرح و درباره آن تصمیم گیری می‌شود.

جان بابایی اظهارکرد: بیماران هرگونه مشکلی در بیمارستان‌های دولتی داشته باشند می‌توانند در تمام ۲۴ ساعت با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنند. بازخواست‌ها و تذکرهای لازم به دفاتر نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور نیز انجام می‌شود.

وزیر بهداشت در سفر اخیر خود به استان کرمان، از بیمارستان امام علی (ع) رودان نیز بازدید کرد. در این بازدید که ویدئوی آن منتشر شد، وزیر بهداشت به عدم وجود بالش برای یک بیمار واکنش نشان داد و مدیر بیمارستان را بازخواست کرد.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of