۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲

ساماندهی پارک حاشیه‌ای از سال آینده

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، کامران اخباری در مورد سرانجام اجرای طرح ساماندهی و هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای در پایتخت با بیان اینکه برای ۱۲۰ هزار فضای پارک حاشیه‌ای در شهر برنامه‌ریزی شده است، گفت: ساماندهی پارک حاشیه‌ای  آغاز شده و این طرح به صورت پایلوت برای ۱۵ هزار فضای پارک در منطقه دو اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مناقصه ساماندهی پارک حاشیه ای در منطقه دو برگزار شده و شرکت مذکور نیز انتخاب شده است گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از اواخر فروردین ماه سال آینده،  پیمانکار ساماندهی پارک حاشیه‌ای در معابر منطقه دو را آغاز می‌کند.

اخباری با بیان اینکه بعد از اجرای طرح پایلوت و بررسی نقاط قوت وضعف ساماندهی پارک حاشیه‌ای، مناقصه برای پارک حاشیه کل تهران در چند پهنه برگزار خواهد شد  در مورد درآمدهای ساماندهی پارک حاشیه‌ای گفت: براساس بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد درآمد سالانه شهرداری برای ساماندهی فضای پارک در منطقه دو، حدود ۲۵میلیارد تومان باشد و با توجه به قیمت مصوب کنونی نرخ پارکینگ‌ها که بسیار پایین است تصورمان این است که درآمد سالانه شهرداری تهران برای ساماندهی فضای پارک حاشیه‌ای حدود ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه نرخ پیشنهادی برای فضای پارک حاشیه ای براساس قرار داشتن در داخل یا خارج طرح، ساعات مورد استفاده و… متفاوت است در مورد چرایی طولانی شدن پروسه ساماندهی گفت: باید روال قانونی این مهم طی می‌شد چراکه باید در ابتدا فراخوان صادر می‌شد و بعد از آن برگزاری مزایده شرکت، بررسی، تائیدیه از نهادهای نظارتی، هماهنگی با دستگاه‌های مختلف از جمله پلیس و… انجام می‌شد که زمانبر بود.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی پارک حاشیه ای  طرح موفقی است که در شهر‌هایی همچون مشهد، تبریز و…  در حال اجرا است گفت: قطعا اجرای طرح ساماندهی پارک حاشیه‌ای می‌تواند به بهبود فضای تردد در تهران کمک کند اما پروسه زمانبری است و باید مقدمات آن فراهم شود. (ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of