Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
بازدید: 255

ساخت بخشی از تجهیزات مترو در کشور، صرفه اقتصادی ندارد

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)محسن هاشمی با اشاره به بحث گزارش تفریغ بودجه و بررسی کلیات وظایف تعیین شده شهرداری گفت: در حال حاضر ۴۳ بند پیشنهادی مطرح شده که در پی آن برای شهرداری تهران وظایفی را مشخص کرده است.

وی به بسته شدن یک تفاهم‌نامه ساخت یک رام قطار افزود: ما تا ۵۵ درصد می توانیم در حوزه قطار و واگن ساخت داخل اقداماتی انجام دهیم. تلاش می کنیم تا بخشی از تجهیزاتی که در داخل کشور ساخته نمی‌شود را نمونه‌سازی کنیم تا ساخت تجهیزات به ۷۰ درصد افزایش یابد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه ۴ شرکت ساخت واگن در کشور داریم، تصریح کرد: بخشی از تجهیزات مانند پکیج ترمز واگن به دلیل اینکه ساخت آنها در کشور به صرفه نیست را از خارج وارد میکنیم.

هاشمی با اشاره به قرارداد ۲ میلیارد یورویی از سوی دولت به منظور واردات قطارهای شهری افزود: یک میلیارد از این قرارداد سهم شهر تهران بود و می‌توانستیم با آن هزار واگن وارد کنیم اما قرار شده که ۶۳۰ وارد شود. بعد از اخذ قرارداد در نهایت یک سال طول میکشد تا اولین واگن ها به کشور وارد شود.

وی ادامه داد: همچنین در جلساتی، سهمیه فاینانس درحدود ۵۰۰ میلیون یورو برای شهر تهران در نظر گرفته شده اما این عدد نمی‌تواند برای واردات همه آن ۶۳۰ واگن کافی باشد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of