شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
بازدید: 344

رییس اتحادیه بین المجالس جهانی بر اهمیت برجام تاکید ویژه‌ای داشت

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سیده فاطمه حسینی با اشاره به سفر اخیر رئیس این اتحادیه به ایران، گفت: گابریلا کوئواس بارون در آستانه ۱۳۰ امین سالگرد تاسیس IPU و به دعوت مجلس شورای اسلامی‌به ایران سفر کرد؛ ما این سفر را در راستای تاکید بر رویکردهای این اتحادیه برای چندجانبه گرایی و آثار آن بر صلح و امنیت جهانی بسیار خوب و مثبت ارزیابی می‌کنیم.

وی گفت: رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) دیدارهایی با مقامات ارشد کشور از جمله رئیس جمهوری، رئیس مجلس شورای اسلامی‌و وزیر امور خارجه کشورمان داشت، وی همچنین در جلساتی جداگانه با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی‌و همچنین اعضای شورای اجرایی گروه پارلمانی ایران در اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس شورای اجرایی ایران در اتحادیه بین المجالس جهانی با بیان اینکه اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) 130 سال قدمت دارد و بستر موثر و مناسبی را برای دیپلماسی پارلمانی در سطح جهان فراهم کرده است، گفت: در دوره ای که خانم گابریلا کوئواس بارون با رای اعضای این اتحادیه ریاست اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) را بر عهده گرفت، به صورت فعال به دنبال تحقق اهداف اتحادیه و استفاده از ظرفیت آن برای حل مناقشات و همچنین، ایجاد فضای گفت و گو میان کشورها از طریق تقویت دیپلماسی پارلمانی بوده است.

او با بیان اینکه خانم بارون در سفر خود به تهران در دیدار با مقامات ارشد کشور، با انتقاد از یکجانبه گرایی در جهان، بر موضوع اهمیت توافقنامه هسته‌ای ایران به عنوان یک دست آورد مهم چند جانبه گرایی تاکید کرد و آن را ستود و گفت: رئیس IPU در دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد که اروپا هر چه سریع‌تر مسئولیت خودش را در مورد برجام انجام دهد.

حسینی افزود: آنچه خانم بارون در این دیدارها مورد تاکید قرار داد، نقش مهم و قدرتمند جمهوری اسلامی‌ ایران در راستای گفتگو و حل مسالمت‌آمیز مناقشه‌ها و ترویج چند جانبه‌گرایی در جهان بود. ایشان با با بیان اینکه برجام ثابت کرد چندجانبه‌گرایی و تعامل برای برقراری صلح در منطقه و جهان، حائز اهمیت است تاکید کرد که این توافق محتوای بسیار قدرتمندی دارد و امروز همه دنیا می‌دانند که گفتگو و تعامل برای دستیابی به ثبات و صلح بسیار مهم است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی‌در ادامه گفت: خانم بارون بر این باور است که امروز دنیا باید از تجربه موفق ایران در تعامل درس گرفته و به گفتگو و توافقات بین‌المللی احترام بگذارد.

سیده فاطمه حسینی با بیان اینکه خانم بارون در دیدارهایی که با مقامات ایران داشت بارها و بارها بر ضرورت تقویت تلاش‌ها در دنیا برای استقرار چندجانبه گرایی و مقابله با یکجانبه گرایی تاکید کرد، گفت: رئیس IPU ضمن فعال خواندن گروه پارلمانی ایران در اتحادیه بین المجالس جهانی، از مجلس شورای اسلامی‌خواست فعالیت خود را در شرکت در اجلاسیه‌های آتی نیز تداوم بخشد.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of