Sunday 20 October 2019 | یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
بازدید: 146

رقابت ۱۳ هزار داوطلب در ۲ آزمون پزشکی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حیدرزاده با اشاره به برگزاری سی و هشتمین دوره آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی اظهار کرد: ۹ صبح امروز پنجشنبه ۲۰ تیرماه ۹۸ این دوره آزمون در ۴۳ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور به طور همزمان برگزار می‌شود.

رئیس سنجش آموزش پزشکی به تعداد شرکت کنندگان در آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی اشاره کرد و گفت: تعداد ۹ هزار و ۹۹۵ دستیار در آزمون ارتقاء و ۳ هزار و ۲۳۳ دستیار داوطلب در آزمون گواهینامه با هم به رقابت می‌پردازند.

حیدرزاده تاکید کرد: داوطلبان حق آوردن کتاب، جزوه، تلفن همراه و هر نوع وسیله الکترونیکی در جلسه امتحان را ندارند و از ورود این وسایل به جلسه آزمون جلوگیری می‌گنیم.

رئیس سنجش آموزش پزشکی بیان کرد: آزمون ارتقا دستیاری از  ۲ بخش ارزیابی درون بخشی و آزمون کتبی تشکیل شده است که ارزیابی درون بخشی ۱۵۰ نمره دارد و گروه‌های آموزشی که دستیاران در آن مشغول به تحصیل هستند کار ارزیابی را انجام می‌دهند و بخش آزمون کتبی به صورت نیمه متمرکز در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: نمره آزمون کتبی ارتقا سالیانه دستیاران در همه رشته‌های تخصصی بر مبنای ۹۰ نمره محاسبه می‌شود و نمره ای که دستیاران در آزمون‌های کتبی دوره‌ای (بر مبنای ۶۰ نمره) کسب کرده اند به ۹۰ نمره اضافه و درمجموع نمره آزمون کتبی بر مبنای ۱۵۰ به دبیرخانه اعلام می‌شود، همچنین نمره آزمون کتبی گواهینامه تخصصی دستیاران رشته‌های تخصصی نیز بر مبنای ۱۵۰ نمره محاسبه می‌شود.

حیدرزاده اظهار کرد: کلید آزمون ارتقا  و گواهینامه تخصصی سال ۹۸ بلافاصله پس از برگزاری آزمون و با توجه به برنامه زمانبندی مراحل مختلف اجرای آزمون در اختیار دستیاران قرار می‌گیرد و مهلت اعتراض داوطلبان به کلید اولیه سوالات از  تاریخ ۲۰ تا ۲۲ تیرماه خواهد بود و اعتراضات به کلید و سوالات باید در سایت مرکز سنجش ثبت شوند و مناطق آمایشی اعتراضات به سوالات قطب  را دریافت و بررسی خواهد کرد.

گفتنی است؛ آزمون در ۱۵ رشته شامل رشته‌های جراحی کلیه و مجاری، کودکان، آسیب شناسی، زنان و زایمان، ارتوپدی، بیماری‌های اعصاب، بیماری‌های داخلی، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های قلب، بیهوشی، جراحی عمومی، چشم پزشکی، رادیولوژی، روانپزشکی، گوش و گلو و بینی برگزار می‌شود.

۷۵ سوال به عنوان سوالات مشترک کشوری در وزارت بهداشت طراحی و به دانشگاه‌ها ارسال شده و ۷۵ سوال نیز در مناطق آمایشی طراحی شده است و در ۱۳ رشته شامل رشته‌های پوست، جراحی مغز و اعصاب، رادیوانکولوژی، پزشکی هسته‌ای، طب کار، پزشکی قانونی، پزشکی فیزیکی و توانبخشی، طب اورژانس، پزشکی ورزشی، طب هوا و فضا و طب سالمندی، پزشکی اجتماعی و پزشکی خانواده، تعداد ۱۵۰ سوال مشترک کشوری طراحی شده است.(باشگاه خبرنگاران)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of