Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
بازدید: 168

رشد ۲ درصدی تعداد دانش‌آموزان ابتدایی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، نشست خبری طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سالن کتابخانه سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برگزار شد.

رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در این نشست اظهار کرد: در جمهوری اسلامی‌ایران خدمات بسیار خوبی در بحث سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان داریم و خدمات ایران با کشورهای توسعه یافته قابل مقایسه است.

وی ادامه داد: ما امیدواریم بتوانیم سنجش را به دو سال قبل از دبستان عقب ببریم و همه کودکان ۴ تا ۶ سال تحت پوشش قرار گیرند.

حکیم‌زاده افزود: اگر سنجش به عقب‌تر بیاید، ورود مداخله‌ای بیشتر و موثرتر خواهد بود.

وی اضافه کردن: این سنجش در راستای عدالت است زیرا موجب می‌شود مشکلات کودکان محروم شناسایی شود و تحت پوشش هدفمند قرار گیرد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در مناطق دوزبانه باید کودکان امکان دریافت و درک مطلب را داشته باشند.

وی افزود: در افت تحصیلی و تکرار پایه بررسی شد که بیشتر مشمول دو گروه کودکان است که   کودکان دیرآموز و کودکانی است که در مناطق دوزبانه تحصیل می‌کنند و دوره پیش‌دبستانی را نگذراندند.

حکیم‌زاده گفت: در سال گذشته یک میلیون و ۴۷۶ هزار و ۲۶۲ نفر کلاس اولی داشتیم که امسال به یک میلیون و ۵۰۱ هزار با ۱.۷ درصد رشد رسیده است.

وی افزود: تعداد دانش‌آموزان ابتدایی در سال گذشته با احتساب اتباع ۸ میلیون و ۷۰ هزار نفر بود که امسال به ۸ میلیون و ۲۲۹ هزار دانش‌آموز با ۲ درصد رشد رسیده است.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of