Friday 28 February 2020 | جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
بازدید: 147

رشد ۱۱ درصدی کشف سرقت

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، سردار حسین رحیمی‌صبح امروز در همایش فرماندهان و مدیران فاتب که با حضور دادستان کل کشور برگزار شد اظهار کرد: در ۱۱ ماه گذشته بالغ بر ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران برقرار شده است. در مورد تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ شاهد رشد ۷ درصدی در مقایسه با سال گذشته هستیم.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به تماس‌هایی که با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته شده و منجر به مأموریت شده است، گفت: از این تعداد تماس، ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تماس منجر به اجرای مأموریت در پلیس تهران شده است. در ۲۲ مرحله طرح دستگیری محکومین متواری (رعد) بالغ بر ۱۸۰۰ نفر دستگیر و در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در حوزه کشف جرایم در ۱۱ ماه گذشته، ۱۶۶ هزار و ۷۹۴ فقره کشف سرقت داشته‌ایم که در مقایسه به سال گذشته، ۱۱ درصد رشد داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی‌تهران بزرگ با اشاره به عملیات پلیس در حوزه جرایم جنایی گفت: در حوزه جرایم جنایی (قتل، آدم ربایی و …) با کاهش روبرو بودیم که بالغ بر ۹۵ درصد این جرایم در تهران بزرگ کشف شده است که نشان از اقتدار پلیس دارد.

وی ادامه داد: در پلیس فتا، ۱۰ هزار و ۲۰۵ پرونده کشف شده که شامل برداشت اینترنتی، مزاحمت‌های اینترنتی، کلاهبرداری رایانه‌ای، دسترسی غیرمجاز به اطلاعات افراد اقدامات بزرگی رقم خورده که با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد رشد وقوع جرایم مجازی را داشته‌ایم اما در کشف این جرایم، ۳۰ درصد رشد داشته‌اند. در طرح برخورد با حامل کنندگان سلاح سرد و گرم تاکنون بیش از ۵۵۰ سلاح شکاری و جنگی کشف که با افزایش ۱۰ درصدی روبرو هستیم.

وی افزود: در سال جاری، بیش از ۸۵۰ نفر از اوباش را در محله‌ها و پارک‌ها دستگیر کردیم که شاهد افزایش ۸۶ درصدی در این زمینه بودیم.

فرمانده انتظامی‌پایتخت در تشریح عملکرد پلیس در یکسال گذشته گفت: یکی از کارهای بزرگ پلیس تهران رسیدگی به پرونده‌های کلان و جرایم اقتصادی و بزرگ بود که بار اصلی آن بر عهده پلیس تهران و دادستان تهران بود. پلیس تهران در طول سال جاری به ۲۱ پرونده فساد اقتصادی رسیدگی کرد و هزار و ۹۰۵ نفر از افراد مرتبط با این پرونده‌ها را احضار کرد. ۴۹۳ نفر در این رابطه دستگیر شدند که با هماهنگی و احکام قضائی ۳۸۷ نفر به زندان رفتند.

سردار رحیمی‌ادامه داد: در مبارزه با کالای قاچاق که در رأس مأموریت‌های ما قرار دارد، برابر اعلام رسمی‌گمرک شاهد ۱۳۰ درصد افزایش در میزان کشفیات هستیم.(مهر)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of