Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
بازدید: 164

رشد دستفروشی در کلان شهرها معلول هزاران علت است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، عبدالله حاتمیان درباره وضعیت رشد افسارگسیخته دستفروشی در کلان شهرها،گفت: زمانی که سرپرستان خانواده از فرصتهای شغلی پایداری که در اختیار دارد، نمی‌تواند اقتصاد معیشتی  خانواده  اش  را تامین کند به ناچار مجبور هستند که به فرصتهای اشتغال کاذب روی آورد.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه  رشد دستفروشی نتیجه نیازمردم برای تامین اقتصاد معیشتی شان است تصریح کرد: توسعه فرصتهای اشتغال پایدار همسو با درآمد زایی بهینه  است بدین معنا که افراد با درآمدی که دارند، توان پوشش هزینه‌های جاری خانواده شان را داشته باشند تا بتوان رشد دستفروشی در کشور  را  متوقف کرد.

حاتمیان افزود: اگر بطور واقع بینانه بخواهیم رشد دستفروشی در کشور را متوقف کنیم، الزامی‌است که هزاران علت این پدیده شوم را مورد واکاوی قرار بدهیم تا بتوان راهکار اساسی برای کنترل رشد دستفروشی در کشور  پیدا کرد.

وی ادامه داد: زمانی که فرصت‌های اشتغال برای تامین کنندگان اقتصاد معیشتی خانواده مهیا نباشند؛ مردم مجبور هستند به هر نوع اشتغالی از جمله اشتغال کاذب نیز چنگ بزنند تا بتوانند اقتصاد معیشتی شان را برطرف کنند.

نماینده مردم درگز در مجلس افزود: با توسعه صنایع کوچک و فرآوری محصولات کشاورزی می‌توان برای بسیاری از افراد فرصتهای اشتغال ایجادکرد بنابراین نگاه اجمالی  و کلان به توسعه صنایع کوچک و متوسط می‌تواند برای بسیاری از افراد فرصتهای اشتغال دارای ارزش افزوده ایجاد کند.

عضو فراکسیون تولید واشتغال مجلس با بیان اینکه رشد دستفروشی در کلان شهرها معلول هزاران علت است یادآورشد :  همسو نبودن درآمد با اقتصاد معیشتی، سرپرستان  خانواده را مجبور به دستفروشی می‌کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of