Sunday 19 January 2020 | یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
بازدید: 570

رشد‌ ترانزیت و صادرات غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش ۱۵ درصدی‌جابجایی مسافر در بندر لنگه

رونق عملیات کانتینری در بندر شهید‌رجایی و صادرات ۲.۴ میلیون تن کالای غیرنفتی از این بندر، رشد ۸۴ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر، رشد‌ ترانزیت و صادرات غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان و افزایش ۱۵ درصدی‌جابجایی مسافر در بندر لنگه از مهمترین اخبار حوزه دریایی در هفته‌ای که گذشت بود.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از  وزارت راه و شهرسازی، مهم‌ترین اخبار حوزه دریایی درهفته‌ای که گذشت به شرح زیر است:

رشد ۸۴ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر

عادل دریس مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۷ هزار و ۹۵۳ TEU عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در این بندر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۴ درصدی را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: طی این مدت تخلیه و بارگیری ۹۷ هزار و ۴۱۷ تن کالا در بندر خرمشهر به انجام رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۲۰ درصدی برخوردار است.

رشد‌ ترانزیت و صادرات غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش ۱۵ درصدی‌جابجایی مسافر در بندر لنگه

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از رشد ۳۶ درصدی ترانزیت و افزایش ۲۴ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در کارنامه عملیاتی بنادر غرب هرمزگان طی نخستین ماه سال ۹۶ خبر داد.

محمود صابری با اعلام اینکه طی فروردین‌ماه سال جاری درمجموع ۹۰۱ هزار و ۵۹۲ تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد، افزود: از مجموع عملیات انجام‌شده، ۹۳ هزار و ۷۰۶ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۸۰۷ هزار و ۸۸۶ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه خاطرنشان کرد: ۷۳۷ هزار و ۴۱۹ تن کالا و فرآورده‌های نفتی از طریق بنادر غرب هرمزگان طی فروردین‌ماه سال ۹۶ بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است.

‌ رونق عملیات کانتینری در بندر شهید‌رجایی/ صادرات ۲.۴ میلیون تن کالای غیرنفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش ۶۱ درصدی حجم جابجایی ‌کانتینر در بزرگترین بندر تجاری کشور طی نخستین ماه سال جاری خبر داد.

عفیفی پور در ادامه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را ۲ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۱۳۰ تن عنوان کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یک درصدی داشته است.

عفیفی پور اضافه کرد: طی مدت یاد شده و در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی، ۲۷۳ هزار و ۶۶۲ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر کشور ترانشیپ شد که نسبت به سال گذشته رشد ۲۷۳ درصدی را شاهد بودیم.

عفیفی پور در پایان به پهلوگیری ۲۹۵ فروند انواع شناور طی ماه نخست سال ۹۶ اشاره کرد و گفت:  ۲۵۴ فروند از این شناورها، بالای هزار تن و ۴۱ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.

نقش حیاتی بندر چابهار در احیای راه ابریشم نوین/ اتصال ایران به آسیا و اروپا از طریق راه ابریشم

یک رسانه کشور چین با اشاره به نقش حیاتی بندر چابهار به عنوان گذرگاهی مهم و حیاتی در طرح احیای راه ابریشم نوین، همکاری ایران و چین در این زمینه را مهم ارزیابی کرد.

تارنمای «چاینا ارگ» در گزارشی اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران از همکاری‌های فزاینده با چین در احیا و بازسازی راه ابریشم نوین به گرمی استقبال کرده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of