Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
بازدید: 149

رسیدن به تعرفه‌های واقعی پزشکی غیرممکن است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، ایرج فاضل با تاکید بر اینکه بر اساس قانون تعرفه‌های پزشکی باید عادلانه باشند، افزود: اکنون تعرفه‌ها به هیچ وجه عادلانه نیست البته مشکلی که ما با تعرفه‌ها داریم مربوط به امسال نبوده و سال‌هاست که این موضوع ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تعرفه‌ها هر سال باید عادلانه و منطقی به میزان نرخ تورم و افزایش دستمزد افزوده شود؛ این امر معقول و منطقی است. این در حالی است که با وجود رسیدن نرخ تورم به ۴۰ درصد، تعرفه‌ها حدود چهار پنج سال فریز شده است.

فاضل اظهار کرد: متناسب‌سازی تعرفه‌ها به میزانی عقب مانده که به سادگی امکان بازگرداندن تعرفه‌های فعلی، به وضع عادلانه میسر نیست.

رئیس اسبق نظام پزشکی کشور ادامه داد: نظر ما بر این بود که میانگین تعرفه کشورهای همجوار دارای وضعیت اقتصادی متوسط و نه بالا مانند پاکستان، هندوستان، بنگلادش، سوریه، عراق و… در نظر گرفته شده و در ایران اجرایی شود. در این کشورها پایین‌ترین تعرفه‌های پزشکی دو برابر تعرفه در ایران است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تعرفه ها امسال اصلاح می شوند؟ بیان کرد: اکنون رسیدن به تعرفه‌های واقعی غیرممکن است و اگر بخواهند تعرفه‌ها را عادلانه کنند، این امر شاید طی پنج یا شش سال زمان ممکن شود.

فاضل تاکید کرد: بیمه‌ها توانایی مالی ندارند و ورشکسته هستند و ما پیوسته به علت وضعیت بیمه‌ها، تعرفه‌ها را محدود کرده‌ایم و اصلاح تعرفه‌ها به این شکل قابل حل نیست.

وی درباره برخی اظهارات مبنی بر جهش تعرفه‌های پزشکی در یک مقطع زمانی خاص نیز خاطر نشان کرد: هیچ وقت این امر صورت نگرفته و تعرفه‌های پزشکی همیشه پایین‌تر از نرخ افزایش دستمزد و نرخ تورم بوده است.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of