Friday 28 February 2020 | جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
بازدید: 228

رسانه‌ها در تعیین شیوه زندگی و سلامت جامعه تاثیرگذارند

احمد همتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب اظهارکرد: در همه حوزه‌ها فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی نیاز است که در حوزه سلامت نیز به همین شکل است. برای اینکه جامعه ما به سلامت پایدار برسد، باید در این زمینه فرهنگ‎سازی کنیم.

وی افزود: در این زمینه رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی به شکل‌های مختلف نقش محوری دارند و با اطلاع‌رسانی می‌توانند در زندگی مردم تاثیرگذار باشند. با توجه به تعاریف جامعی که در حوزه سلامت در بعد جسمانی، روانی، اجتماعی و دینی وجود دارد، امیدواریم که رسانه‌ها روی این محورها بیشتر کار کنند تا سلامت جامعه بیش از پیش تامین شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بهار امسال قرار است با بسیج همگانی بیماری‌های غیرواگیر از جمله فشار خون بیشتر مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: رسانه‌ها نیز می‌توانند آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی را بیشتر انجام دهند که قطعا موثر است. زمانی که می گوییم پیشگیری مقدم بر درمان است بخشی از اقدامات پیشگیری همین نکته است که با اطلاع‌رسانی بتوانیم جلوی بسیاری از بیماری‌ها بویژه بیماری‌های غیرواگیر را بگیریم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of